Search
× Search
Kurzy na kapitánské průkazy C a B
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Kurzy na kapitánské průkazy C a B

Na konec ledna a začátek února připravujeme dva teoretické kurzy. Pro zájemce o kapitánský průkaz C je určený kurz na konci ledna a teoretický přípravný kurz na zkoušky způsobilosti k vedení námořní jachty stupeň B se bude konat první víkend v únoru. Tedy pro ty, kteří chtějí plout dále, nebo na větších jachtách. V obou případech půjde o klasický prezenční třídenní kurz od pátku do neděle.

Průkaz způsobilosti C vydávaný ministerstvem dopravy má platnost do 16 metrů délky jachty a do vzdálenosti nejvýše 20 námořních mil od pobřežní linie, pokud síla větru nepřesáhne 6 stupňů Beaufortovy stupnice. To mnohým jachtařům nestačí. Chtějí plout dále, na větších jachtách, ale také za silnějšího větru. K tomu již je zapotřebí průkaz způsobilosti B určený pro jachty do délky 24 metrů a do vzdálenosti 200 mil od pobřežní linie.

Kurz B, který začne odpoledne v pátek 3.února v Praze na Císařské louce, bude končit v neděli v podvečer. V následujícím týdnu budou uspořádány zkoušky.

Na přípravném kurzu pro průkaz C se soustředíme na seznámení se s celou paletou předmětů, se kterými se setkáte na zkouškách. Jedná se o základní znalosti nezbytné při ověřování vědomostí i pro kratší plavby na mořích a oceánech. Všechny předměty přednášejí zkušení instruktoři jachtingu. se kterými se máte možnost setkat i na našich praktických kurzech. 

Během kurzu B věnujeme maximální pozornost náročné navigaci v přílivových vodách,tedy jádru zkoušky. Navigační příklad je pro mnohé zájemce o průkaz B příliš vysokou překážkou, proto budeme počítat nejen v sobotu, ale zkušební příklady prosvištíme i během nedělní výuky. Sobota bude věnována meteorologii, která je nezbytností pro bezpečnou plavbu, pro vyhodnocení situace a správná rozhodnutí. Těmto předmětům věnujeme maximální pozornost, v případě nutnosti i na úkor témat ostatních, která vycházejí z vědomostí získaných při vašich plavbách. V dalších předmětech si krátce zopakujeme problematiku C zkoušek, a pak budeme pokračovat hlouběji do tématu, abychom se dostali na úroveň nezbytnou jak pro samotné zkoušky, tak i pro plavbu na otevřeném moři, kde je do bezpečného přístavu mnohem dále.

Máte-li zájem o průkaz C nebo B, přihlaste se na náše kurzy a již koncem února můžete mít průkaz v ruce.

790
Na horu