Koronavirus decimuje posádku letadlové lodě
Francouzská letadlová loď na jaderný pohon Charles de Gaulle míří na svoji domovskou základnu v Toulonu na jihu Francie. Na palubě se mezi posádkou šíří virus Covid 19. V současné chvíli je nemocných 40 členů posádky z 1800.
Vlajková loď francouzského námořnictva je dlouhá 261,5 m a široká skoro 65 metrů. Je poháněna dvěma reaktory Areva o výkonu 150 MWt každý. Maximální rychlost lodě o výtlaku 42 500 tun je 27 uzlů. Dojezd lodě poháněné jadernými reaktory je téměř neomezený, udává se 20 – 25 let. Zásoby jídla na palubě však vystačí jen na 45 dnů.
Epidemie Covid 19 vypukla na palubě letadlové lodě na cvičení v Baltském moři. Nyní probíhá na lodi testování zbytku posádky. Cesta na domovskou základnu je dlouhá 3200 mil.
Nejedná se o první atak koronaviru na letadlovou loď. Se stejnými problémy se potýká také americké námořnictvo na letadlové lodi Theodore Roosevelt. Kapitán lodi Brett Crozier byl dokonce zbaven svého místa poté, co rozeslal dopis, který na nemoc na palubě upozorňoval. Covid 19 atakuje světové armády a ani kapitáni letadlových lodí před ním nejsou v bezpečí.
3179
Související články
Beşiktaş srazila letadlovku
Beşiktaş srazila letadlovku
Před dvěma dny 12. února jen 14 minut před půlnocí se na americké letadlové lodi USS Harry S. Truman rozezněly všechny alarmy. 333 metry dlouhé plovoucí letiště se srazilo s nákladní lodí MV Besiktas-M vyplouvající na severní straně ze Suezu.
Jen otázka času, kdy bude průser
Jen otázka času, kdy bude průser
Ruský tanker Unity naložený ropou po okraj měl problém v Biskaji. Motor, v bouři přestal pracovat motor.
Všichni mají letadlovku, jen já mám h…o!
Všichni mají letadlovku, jen já mám h…o!
Americké námořnictvo oznámilo další dvě jména pro nové letadlové lodě nejmodernější třídy Gerald R. Ford. Jedna se bude jmenovat po Billu Clintonovi a druhá Georgi W. Bushovi. Z Floridy se však ozval nesouhlasný řev.