Search
× Search
Kde se v Chorvatsku platí za kotvení (a kolik)
Daniel Vodička
/ Kategorie: Kam jet, Zajímavosti

Kde se v Chorvatsku platí za kotvení (a kolik)

Kde jsou v Chorvatsku kotevní bóje a kolik stojí? Kde se platí za kotvení? Na toto téma se nedávno strhla ve facebookové skupině Lodních novin debata u zátoky Kněža na Korčule. Na veškeré dotazy na toto téma najdete odpověď.

Hledal jsem internetové stránky se seznamem koncesí na chorvatské straně Jadranu. Je dobré vědět, protože občas už si může jachtař připadat jako slepice pobíhající vesnicí, ze které si každý domorodec uškubne.

Ne že bychom mohli zabránit vašemu oškubání, ale máme informace, které vám alespoň jasně řeknou, na kterých místech bude probíhat hon na vaše peněženky a jak bude intenzivní.

Nenašel jsem internetové stránky s koncesemi, ale narazil jsem na něco užitečnějšího. Zjistil jsem, že již mám v telefonu aplikaci nIS (Android, iOS), která všechny potřebné informace obsahuje. Najdete je v záložce Přístavy a kotviště.

Na tomto místě jsou seřazeny kotviště (bóje), za která se platí, od severu k jihu. Je zde uveden telefon, internetové stránky, email, adresa, údaje o instituci spravující kotviště, počet bójí, výše poplatku, služby, poloha, vzdálenost od vaší polohy a mapa.

Tedy snad všechny důležité údaje. Jediné, co mně chybí, je celková mapa s koncesemi, podle které se mohu orientovat. Nalézt se v severojižním seznamu znamená buď hodně času, nebo velmi dobrou lokální znalost. A představte si, že jste v kdovíjaké zátoce a chcete zjistit, jestli se v ní platí. Pokud ano, je to jednodušší, pokud ne, budete s tím mít dost práce.

Důležité údaje jsou tedy k dispozici, jen by mohly být lépe zabaleny.

1555
Na horu