Search
× Search
Francouzské námořnictvo na kolenou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Francouzské námořnictvo na kolenou

Teď je nejlepší čas pro útok na Francii z moře. Stihnete-li zaútočit do června, zastihnete říši galského kohouta v nedbalkách. Nebude si krýt záda, může být povalena a roznesena na kopytech. Ale jen do června!

Chlouba francouzského námořnictva, vlajková loď celé flotily, letadlová loď na jaderný pohod Charles de Gaule je provozu neschopná. Stojí vyvázaná v přístavu v Toulonu a hned tak se odtamtud nehne. Francouzská armáda ztratila největšího bijce.

Na vině není technická závada, loď se nestala terčem útoku anglických, vlastně ruských, nepřátel. Všechny stroje běží, jak mají, ale lidi nejsou.

Ze 2000 mužů na palubě je více než polovina marodná. Koronavirus zlikvidoval již druhou letadlovou loď spojenců. První byla americká Theodore Roosevelt.

Otázkou nyní je, kdo čínskou nemoc na palubu chlouby námořnictva přinesl. Byla to náhoda, nebo úmysl?

Na případu pracují nejlepší mozky ze Sûreté. K případu byl povolán i slavný inspektor Jacques Clouseau. Po několikadenním tápání se vyšetřování soustředilo na západofrancouzský Brest. V Rue Emile Zola je podnik Globulle rouge. Tváří se jako restaurace, ale v jeho útrobách mizeli námořníci z letadlové lodi často i na celou noc. Před týdnem se dovnitř vetřel inspektor Jacques Clouseau v přestrojení za starého mořského vlka. Zdálo se, že případ bude brzy uzavřen. Bohužel pak došlo k požáru a následnému výbuchu. Jediným, kdo přežil, byl kupodivu policejní inspektor. Vzhledem k vylétnutí podezřelých do luftu, bylo vyšetřování ukončeno.

Kvůli tomu, že polovina lodi leží na marodce, bude francouzský posilovač sebevědomí připraven k vyplutí až v červnu.

 

 

 

3301
Na horu