Francouzské námořnictvo na kolenou
Teď je nejlepší čas pro útok na Francii z moře. Stihnete-li zaútočit do června, zastihnete říši galského kohouta v nedbalkách. Nebude si krýt záda, může být povalena a roznesena na kopytech. Ale jen do června!
Chlouba francouzského námořnictva, vlajková loď celé flotily, letadlová loď na jaderný pohod Charles de Gaule je provozu neschopná. Stojí vyvázaná v přístavu v Toulonu a hned tak se odtamtud nehne. Francouzská armáda ztratila největšího bijce.
Na vině není technická závada, loď se nestala terčem útoku anglických, vlastně ruských, nepřátel. Všechny stroje běží, jak mají, ale lidi nejsou.
Ze 2000 mužů na palubě je více než polovina marodná. Koronavirus zlikvidoval již druhou letadlovou loď spojenců. První byla americká Theodore Roosevelt.
Otázkou nyní je, kdo čínskou nemoc na palubu chlouby námořnictva přinesl. Byla to náhoda, nebo úmysl?
Na případu pracují nejlepší mozky ze Sûreté. K případu byl povolán i slavný inspektor Jacques Clouseau. Po několikadenním tápání se vyšetřování soustředilo na západofrancouzský Brest. V Rue Emile Zola je podnik Globulle rouge. Tváří se jako restaurace, ale v jeho útrobách mizeli námořníci z letadlové lodi často i na celou noc. Před týdnem se dovnitř vetřel inspektor Jacques Clouseau v přestrojení za starého mořského vlka. Zdálo se, že případ bude brzy uzavřen. Bohužel pak došlo k požáru a následnému výbuchu. Jediným, kdo přežil, byl kupodivu policejní inspektor. Vzhledem k vylétnutí podezřelých do luftu, bylo vyšetřování ukončeno.
Kvůli tomu, že polovina lodi leží na marodce, bude francouzský posilovač sebevědomí připraven k vyplutí až v červnu.
3404
Související články
Sovětské letadlové lodě jsou velmi hořlavé
Sovětské letadlové lodě jsou velmi hořlavé
Sovětský svaz nebyl na letadlové lodě příliš dobrý. Pomineme-li vrtulníkové lodě (což je dnes každá trochu větší jachta), bylo v loděnicích se srpem a kladivem ve znaku dokončeno jen pět kousků něčeho, co bylo nazýváno letadlovými křižníky. Jejich vlastnosti jsou různě špatné. Ale dobře hoří…
Nejsou lidi. Ani v Bretani
Nejsou lidi. Ani v Bretani
Lodní stavitelství a na něj navazující další odvětví jsou specifickým oborem vyžadujícím jistou míru odbornosti. To ztěžuje nábor nových pracovních sil. Že je situace napjatá napříč regiony, potvrzuje fakt, že nedostatek lidí hlásí i jachtařské firmy z Mekky jachtingu - francouzské Bretaně.
Do Splitu připlula letadlovka USS Gerald R. Ford
Do Splitu připlula letadlovka USS Gerald R. Ford
Nejmodernější americká letadlová loď na jaderný pohon USS Gerald R. Ford je ve Splitu. Připlula dnes v ranních hodinách.