Search
× Search
Ever Forward už zase může vpřed
Jan Koukal
/ Kategorie: Zajímavosti

Ever Forward už zase může vpřed

Po týdnech práce se záchranářům podařilo vyprostit kontejnerovou loď Ever Forward z bahna v zátoce Chesapeake Bay. Loď dlouhá 334 metrů vyjela z plavební dráhy a uvízla na mělčině 13. března.

Kontejnerová loď vyplula z bahna v neděli s pomocí pěti velkých remorkérů, dalších dvou lodí a také přírodních sil v podobě úplňku a skočného přílivu.

Poslední týden se záchranáři věnovali každý den 12 hodin monotónní činnosti odstraňování kontejnerů. Tato operace pomohla loď odlehčit a díky tomu ji bylo možné vyprostit. Odstraňování kontejnerů šlo nakonec rychleji, než se předpokládalo. Původní plán počítal s tím, že činnost zabere alespoň dva týdny. Několik pater kontejnerů ale na lodi zůstalo.

Není zřejmé, nakolik najetí na mělčinu loď poškodilo. Při vyprošťování byl údajně zpozorován černý kouř při couvání lodi z mělčiny.

Kontejnerovka vyjela z plavební dráhy u Baltimoru a rychlostí 13 uzlů najela do bahna na hloubce necelých 8 metrů při ponoru 13 metrů. Příčina vyjetí lodi z dráhy není známa. Americká pobřežní stráž z lodi vyzvedla záznamník cestovních dat, neboli lodní černou skříňku.

 

1077
Na horu