Co udělá pasažérská loď s mořským dnem?
V americkém Key West na Floridě se zvedl odpor proti zajíždění největších pasažérských lodí do místního přístavu. Důvodem jsou obavy o životní prostředí.
Protesty se netýkají příjezdů menších lodí. Velké lodě ale zvedají ze dna masy bahna, které zadusí život mnohého, co na dně pokryjí. Příjezd podobné lodě vyvolá pod hladinou bouři podobnou výbuchu sopky. Bahno sedne na vše kolem podobně, jako sopečný prach po erupci vulkánu.
V současné chvíli se hledá řešení, jak nebránit velkým cruiserům navštívit Key West, ale nikoli za cenu ničení životního prostředí. I díky cruiserům navštívilo v roce 2019 Key West milion turistů.
1998
Související články
Devastace mořského dna u rybích sádek
Devastace mořského dna u rybích sádek
Rybí sádky v moři. Ryb z nich jsou plné restaurace. Doporučení výživových poradců zní, jezte ryby, je to zdravé. A jak je to šetrné k životnímu prostředí?
Zkásnout ropáky. Oxfam navrhuje zdanění superjachet a soukromých tryskáčů
Zkásnout ropáky. Oxfam navrhuje zdanění superjachet a soukromých tryskáčů
Britská charitativní organizace Oxfam si v tažení za snižováním emisí skleníkových plynů vyhlédla nový cíl - velmi bohaté lidi, kteří své bohatství rozpouštějí mimo jiné v hektolitrech fosilního paliva. Charitativní organizace tvrdí, že jen za loňský rok by zdanění superjachet a soukromých letadel přineslo britské státní pokladně dvě miliardy liber (60,3 miliardy korun).
Umývání jachet v maríně a metráky saponátu v moři
Umývání jachet v maríně a metráky saponátu v moři
Kolik hektolitrů saponátu skončí každou sobotu v moři v maríně Sukošan/Biograd/Seget/Split… Dovolená na jachtě je taková čistá dovolená. Neškodná na první pohled. Má ale i své stinné stránky.