Search
× Search
Četnický zátah na lásku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Četnický zátah na lásku

Zadarské policii přišlo telefonické udání. Na ostrůvku Galevac nedaleko Preka na Ugljanu jsou prováděny nemravnosti. Prý muž a žena, no… Dělají tooo… Že prý to tak nesmí zůstat, že je ohrožena mravopočestnost mládeže.

Policie byla donucena ihned zasáhnout. Jinak by mohl nastat rozvrat morálky u domorodých ostrovních kmenů, které prý jsou ještě nezkažené mravními poklesky západu.

Následovalo spojení telefonní horkou linkou s policejní služebnou v Preku. Telefon na stanici zvedla uklízečka Davorka Knežević. Se spěšnou zprávou o důležitém telefonátu doběhla do kavárny Plavi Jadran, kde policejní sbor čekal, až bude čas na oběd. Na služebně zatím vyvěšené sluchátko, na druhé straně drátu si hryzal nehty velitel v Zadaru. Po desetiminutovém čekání, byla konečně možnost popsat povahu zločinu policejním činovníkům v Preku.

Ti nasadili čepice, připjali si opasky se služebními zbraněmi a rozběhli se po nábřeží, aby zkonfiskovali loď, která je na Galevac přepraví. Bylo právě před polednem a jediné, na co narazili, byla pasara Josipa Vukoviće. Přívěsný motor Tomos však na zádi chyběl (pravidelná údržba). Jediným zdrojem pohybu byl Josip (87 let) a dvě vesla. Trojice četníků naskákala Josipovi na loď, zamávala mu policejní plackou před obličejem a přikázala mu udržovat kurz na Galevac. Vzdálenost 230 metrů Josip s nákladem urazil za 16 minut a 23 vteřin.

Trojice strážců pořádku se rozběhla po ostrově, oběhla klášter, rozhrnula křoví, ale na místě už žádné narušitele mravopočestnosti nenašla.

V opačném případě by dvojici zločinců dle článku 14. Zákona o prekršajima protiv javnog reda i mira hrozila pokuta 50 – 200 německých marek, nebo šatlava v délce až 30 dnů.

1700
Na horu