Search
× Search
Celoživotní tragická chyba
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Celoživotní tragická chyba

Včera proběhla i našimi médii zpráva o výbuchu v českém automobilu v Chorvatsku, jehož obětí se stal devítiletý chlapec. Dnes již je jasné, co k výbuchu vedlo a šestačtyřicetiletý otec byl z podílu na smrti syna obviněn.

Nejprve nebylo chorvatské policii jasné, co k výbuchu vedlo. Média citovala nejrůznější verze. Dnes již chorvatská policie hovoří jednotným hlasem.

Rodina se i s přáteli cestou na dovolenou podle předem připraveného plánu zastavila ve středu v oblasti Kninu u vojenského cvičiště. Oblast je podle chorvatských zdrojů jasně označená cedulemi varujícími před nebezpečím, které vstup představuje. Cedule v oblasti jsou v chorvatštině a angličtině.

Navzdory varováním otec se synem vstoupili do prostoru cvičiště, kde dítě našlo později mu osudné výbušné zařízení. Otec ho nechal donést si výbušninu do vozu.

Později došlo nedaleko Obrovacu k poruše vozu. Vystupující mladík vzal cestou z vozu výbušninu s sebou. Došlo však k její aktivaci, které padl devítiletý mládenec za oběť. Dvě ženy utrpěly těžká zranění, otec zranění lehké.

Že dojde k fascinaci výbušninami u devítiletého chlapce je pochopitelné. Že ho nechá otec vstoupit do prostoru nebezpečného vojenského cvičiště a odnést si výbušninu do vozu, to už je těžko stravitelné.

Nyní je otec ve vazbě a byl obviněn. Jak dopadne soud nemůžeme předjímat. Svoji vinu si však obviněný otec sebou ponese už navždy.

I když od války v Chorvatsku uběhlo mnoho desetiletí, stále jsou ve vnitrozemí oblasti, které mohou být zaminované, nebo se tam nacházejí jiné pozůstatky války. Pokud je do těchto míst vstup zakázán, má to své důvody.

A nosit si granáty do auta…

1286
Na horu