And now for something completely different…
Poslední možnost přihlásit se... V Chorvatsku se prodává zabavená rakije. 3689,80 litrů. S takovým kašpárkem již je možné zahrát pěkně velké divadlo.
Zabavený špiritus prodává celní úřad v Osijeku. Vyvolávací cena za litr rakije je 0,66 euro, tedy celkově 2435 euro a 26 centů. Obsah alkoholu je 37 – 45 %. Celní úřad za kvalitu kořalky neručí. Navíc se kupující zavazuje, že si obstará všechna potřebná povolení, protáhne to ještě jednou destilační kolonou a nakonec zaběhne se všemi potřebnými papíry na finančák.
Není to sice úplně jachtařská zpráva, ale protože vím, jak silnou nákloností k alkoholickým nápojům někteří jachtaři trpí, mohla by jachtařské kruhy zajímat. A co se množství týče, myslím, že by to i zdatnému pijanovi mohlo pár let vydržet.
669
Související články
Ztroskotání trajektu na Premudě
Ztroskotání trajektu na Premudě
V pátek v 1820 ztroskotal trajekt Princ Zadra u ostrova Premuda. Podle svědků najel plnou rychlostí na útes Bračići na dohled od přístavu Krijal. Na palubě bylo 72 pasažérů. Druhý den šel ke dnu. Na potápěčské mapě Jadranu přibyl nový vrak.
Když se nechce domů…
Když se nechce domů…
Listopad v Praze. Ranní mrazíky, mlha, nízká oblačnost, šedivé dny. A tma. Přílišná porce tmy pro život po padesátce. Nebo raději slunce od úsvitu do soumraku, teploty nad 20 a jachting bez konkrétních cílů?
Jiný Jadran
Jiný Jadran
Teploty 22 – 23°C, moře stále koupací, lodí jen jako šafránu a jejich ceny přívětivé. Slunečný týden, dva, tři. Připlutí do přístavu není třeba plánovat. A jiní turisté? Zaslechl jsem, že jednoho opozdilce zahlédli ve Vodici… Ideální čas na plavbu po v létě vyblázněném Jadranu.