A mariňaci nebudou mit co žrat
I do jachtařských marín nezadržitelně vstupuje digitalizace. Proces, na jehož konci má být samoobslužný provoz přístavů bez nutnosti zaměstnávat personál. Alespoň síť přístavů D-Marin, která provozuje 16 marín v šesti středomořských zemích, se takovou cestou vydává. Aktuálně představila novinku, které říká „chytrý sloupek“.
Společnost s tureckými majiteli provozuje své maríny v Turecku, Chorvatsku, Řecku, Černé hoře a po nedávných akvizicích také v Itálii a Španělsku. Mimo Evropu působí ještě ve Spojených arabských emirátech. Na východních březích Jadranu spravuje maríny v Zadaru, Sukošanu, Šibeniku či Tribunji.
Svůj chytrý přístavní sloupek společnost vyvinula vlastními silami s cílem zvýšit pohodlí svých klientů a zrychlit obvyklé procesy, pojící se s kotvením jachet. Novinka má přispět k „plné digitalizaci“ pokud jde o spotřebu energií, digitální platby, kontrolu nákladů či ovládání na dálku.
Návštěvníci marín s tímto sloupkem by se tak měli zcela obejít bez návštěv kapitanátu nebo čekání ve frontě. Klíčovou výhodou chytrého sloupku je, že jej zákazník může ovládat online a mít tak odkudkoli přehled o dodávkách energie i svých platbách.
Že to s technologickým uprgadem firma myslí vážně, dokázala již v loňském roce spuštěním „dvouminutového“ online rezervačního systému. Šéf IT v D-Marin Michal Maslowski tvrdí, že chytré sloupky instaluje do všech svých marín v průběhu letošního roku.
Představení chytrých sloupků je součástí mohutné letošní ofenzivy v podání D-Marin. Začátkem února společnost poprvé vstoupila na španělský trh, když získala tři maríny od španělské skupiny Marinas del Mediterráneo. Jen o několik měsíců dříve vstoupila na italský trh akvizicí přístavu Punta Faro Marina poblíž Benátek.
1157
Související články
Britské letectvo zaútočilo na Chorvatsko
Britské letectvo zaútočilo na Chorvatsko
Chorvatský vzdušný prostor atakuje britské vojenské letectvo. Útoky probíhají v okolí Zadaru. Hrvatsko ratno zrakoplovstvo nestíhá a Britové již obsadili letiště v Zadaru.
Devastace mořského dna u rybích sádek
Devastace mořského dna u rybích sádek
Rybí sádky v moři. Ryb z nich jsou plné restaurace. Doporučení výživových poradců zní, jezte ryby, je to zdravé. A jak je to šetrné k životnímu prostředí?
Trajekt zastavil. Čerpal u pumpy ze špatného stojanu
Trajekt zastavil. Čerpal u pumpy ze špatného stojanu
Ze Splitu vyplul trajekt Zadar na Hvar. Před přístavem motor zakašlal a loď se zastavila. Stojí tam, vítr ho unáší, a když to vydrží, skončí ve Stomorské na Šoltě. Chlapi od šmíru koukají do motoru bezvýsledně. Jadrolinija hlásí, že na vině je palivo. Špatné palivo.