Srážka plachetnice s trajektem u Zadaru
Mezi Zadarem a Prekem na Ugljanu se dnes po poledni srazil trajekt Ugljan s plachetnicí. Trajekt byl vážně poškozen, plachetnice odplula do přístavu Gaženica.
Tedy… Špatný překlad. Plachetnice byla vážně poškozena, trajekt se vrátil do přístavu Gaženica.
Ještě předtím ale posádka trajektu vylovila z vody jednoho z jachtařů. V přístavu na jachtaře čekala sanitka.
Trajekt vyplul z Preka směrem na zadarský přístav Gaženica ve 12:15. K nehodě došlo ve 12:34. Plachetnice byla při kolizi vážně poškozena, ale udržela se na hladině. Vyšetřování, které označí viníka, se teprve rozbíhá. Škody na trajektu jsou pouze kosmetické, krev z přídě již otřela mopem paní uklízečka Dragica Babić.
Při nehodě nebyl nikdo zraněn. Od zásahu paní Dragici Babić je toto tvrzení pravdivé, po zranění nejsou nikde ani stopy.
2291
Související články
Jak se opravuje díra v trupu
Jak se opravuje díra v trupu
Na startu The Ocean Race Europe Allagrande Mapei rozpárala outriggerem trup Holcim-PRB jak otvírákem. Díra v trupu jak dveře do kamionu. Jak se taková škoda opravuje nám řeklsólový jachtař a lodní stavitel Milan Koláček.
Podzimní plavba s Danem Přívarou (a klasickou navigací)
Podzimní plavba s Danem Přívarou (a klasickou navigací)
Na konci října jsme přidali týdenní plavbu s Danem Přívarou ze Zadaru do Vieste. Tentokrát bez GPS, bez mapového plotteru, bez Navionics. Jen papírová mapa, náměrový kompas, dalekohled a kompas u kormidla. Jako kdysi.
Ryba způsobila požár
Ryba způsobila požár
Ryby by nás svými dovednostmi jistě dovedly překvapit. Ale že by dokázaly založit požár? Nikdo by tomu nevěřil.