Přednáška o bezpečném kotvení
Na 23. července pro vás máme připravenu přednášku o kotvení. Tedy o bezpečném kotvení. Jsou dvě činnosti, které jsou pro mnohé jachtaře velkou slabinou, a proto se jim raději vyhýbají. To jsou přístavní manévry a právě kotvení. Jak manévry v přístavech, tak i kotvení vás dovedeme naučit.
Během přednášky se podíváme na kotvy a jejich vlastnosti, na druhy dna a jejich charakteristiky. Budeme se zabývat výběrem správné lokality pro zakotvení, výběrem místa v zátoce ve vztahu k pobřeží i k jiným plavidlům. Probereme techniku kotvení, množství vypuštěného řetězu, odhad jeho délky, techniku vyvázání na břeh, monitorování pozice zakotvené lodi, správné vytahování kotvy, síly, které na kotvu působí a mnohá další témata.
Ve zkratce vás naučíme bezpečněji kotvit… To je dovednost k nezaplacení.
Pamatujte si, že dobrá rada je vzácnější než démanty…
5101
Související články
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Silný letní vítr v Egeji dokáže nováčky v oblasti zaskočit. Překvapeni pak jsou především tam, kde se cítí bezpečně, tedy v krytých přístavech a zátokách.
Jak poznat bezpečné kotviště
Jak poznat bezpečné kotviště
Blíží se bouřlivé počasí a potřebujete bezpečné, ale opravdu bezpečné kotviště, kde máte záruku, že se chytnete. Jak takové kotviště vypadá? Co máme vlastně hledat?
Proč je vyvazování zádí na břeh nebezpečné? Alarmující čísla
Proč je vyvazování zádí na břeh nebezpečné? Alarmující čísla
O kolik se zvýší namáhání na kotvu ve chvíli, kdy jsme vyvázáni zádí na břeh a fouká vítr z boku? Jde o velmi překvapivé hodnoty, které by měly být pro každého skippera alarmující.