Přednáška o bezpečném kotvení
Na 23. července pro vás máme připravenu přednášku o kotvení. Tedy o bezpečném kotvení. Jsou dvě činnosti, které jsou pro mnohé jachtaře velkou slabinou, a proto se jim raději vyhýbají. To jsou přístavní manévry a právě kotvení. Jak manévry v přístavech, tak i kotvení vás dovedeme naučit.
Během přednášky se podíváme na kotvy a jejich vlastnosti, na druhy dna a jejich charakteristiky. Budeme se zabývat výběrem správné lokality pro zakotvení, výběrem místa v zátoce ve vztahu k pobřeží i k jiným plavidlům. Probereme techniku kotvení, množství vypuštěného řetězu, odhad jeho délky, techniku vyvázání na břeh, monitorování pozice zakotvené lodi, správné vytahování kotvy, síly, které na kotvu působí a mnohá další témata.
Ve zkratce vás naučíme bezpečněji kotvit… To je dovednost k nezaplacení.
Pamatujte si, že dobrá rada je vzácnější než démanty…
5044
Související články
Jak pomůže googlemapa při kotvení
Jak pomůže googlemapa při kotvení
Blížíte se na neznámé kotviště a informací máte pomálu. Mapa v plotteru sice ukazuje hloubky, ale to nemusí stačit. Kde najdete více informací o kotvišti? Víte, že je máte po ruce v telefonu?
Jak pruží kotevní řetěz?
Jak pruží kotevní řetěz?
Kotevní řetěz odpruží velkou část nárazů do kotvy. Co je to za blbost? Od kdy je řetěz nějak extra pružný? Možná moc pružný není, ale přesto odpruží většinu poryvů větru, případně vln.
Kotvení na velkých hloubkách
Kotvení na velkých hloubkách
Na jaké hloubce jste ochotni zakotvit s charterovou jachtou? Myslím bezpečně zakotvit. Ve všech ohledech slova bezpečně. Na standardní charterové jachtě s 50 metry kotevního řetězu.