Poslední místa na kurzech přístavních manévrů v Chorvatsku
Máme poslední volná místa na kurzech přístavních manévrů v Chorvatsku. Jde o dubnové třídenní kurzy, které bývají každý rok vyprodané.
Celý duben se v Chorvatsku věnujeme na několika lodích výuce přístavních manévrů. Naše kurzy jsou v posledních letech vždy vyprodané. Letos to nebude jiné. V tuto chvíli nám zbývají poslední volná místa:
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů – 2 volná místa
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů – pokročilí (sólo) – 1 volné místo
Třídenní intenzivní kurz přístavních manévrů na katamaranu – 3 volná místa
Třídenní kurz noční plavby a bezpečného kotvení – 2 volná místa
Praktický kurz námořního jachtingu (průkaz C) pro 4 účastníky s vlastní kajutou už je obsazen, stejně jako kurz trimu a práce s plachtami a třídenní kurz shorthanded jachtingu pro páry.
V případě zájmu o zdokonalení v manévrování s jachtou vám můžeme nabídnout jednodenní kurzy přístavních manévrů v Praze a přednášku o přístavních manévrech.
A nakonec je tu ještě praktický kurz servisu a údržby lodního dieselového motoru, který se těm, kteří se jachtingu věnují více, určitě bude hodit.
496
Související články
Kotvení na velkých hloubkách
Kotvení na velkých hloubkách
Na jaké hloubce jste ochotni zakotvit s charterovou jachtou? Myslím bezpečně zakotvit. Ve všech ohledech slova bezpečně. Na standardní charterové jachtě s 50 metry kotevního řetězu.
Kolik je třeba kotevního řetězu
Kolik je třeba kotevního řetězu
Na charterových jachtách v Chorvatsku bývá 50 metrů kotevního řetězu. V Řecku je to často 70 metrů. Čím více řetězu, tím lépe drží kotva. Proč tedy nemít 100 metrů?
Proč kotva drží (nedrží)
Proč kotva drží (nedrží)
Nad kotvištěm se přežene vítr a část jachet se rozjede tak, že se ani nezdá, že byly zakotvené. Přitom zakotvené byly, jen špatně. Pojďme se podívat, co je mimo jiné nezbytné, aby kotva držela.