Jak správně zakotvit (v Brně)
27. února proběhne v Brně přednáška Přístavní manévry a kotvení. Původní přednáška o manévrech tak je doplněna o druhé téma, ve kterém mají mnozí slabiny. Jak bezpečně zakotvit na noc?
O přístavních manévrech jsme již mnohé řekli a napsali. Tentokrát se navíc budeme věnovat i kotvení. Stání na kotvě je nejhezčím a nejlevnějším způsobem, jak strávit na jachtě noc. Některým jachtařům chybí při kotvení jistota, jiným sice jistota nechybí, ale správně zakotvit neumí.
Podíváme se na to, jak správně zakotvit, jaké si vybrat místo, jaké jsou techniky kotvení, jak přečkat bouřlivé počasí, nebo jak poznat za temné noci, že vlečeme kotvu. Během sezóny pak můžete vše naučené uvést do praxe a místo každodenního placení za noční stání můžete strávit bezplatný týden po zátokách a kotvištích.
Více informací najdete zde.
4686
Související články
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Silný letní vítr v Egeji dokáže nováčky v oblasti zaskočit. Překvapeni pak jsou především tam, kde se cítí bezpečně, tedy v krytých přístavech a zátokách.
Jak poznat bezpečné kotviště
Jak poznat bezpečné kotviště
Blíží se bouřlivé počasí a potřebujete bezpečné, ale opravdu bezpečné kotviště, kde máte záruku, že se chytnete. Jak takové kotviště vypadá? Co máme vlastně hledat?
Proč je vyvazování zádí na břeh nebezpečné? Alarmující čísla
Proč je vyvazování zádí na břeh nebezpečné? Alarmující čísla
O kolik se zvýší namáhání na kotvu ve chvíli, kdy jsme vyvázáni zádí na břeh a fouká vítr z boku? Jde o velmi překvapivé hodnoty, které by měly být pro každého skippera alarmující.