Search
× Search
Záchranná akce v zátoce Točinjak
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Záchranná akce v zátoce Točinjak

Chorvatská sezóna je ještě daleko, ale o dramatické situace už nyní není nouze. Bouřlivou noc zažili hasiči z Brače, respektive z městečka Selca. 12 m dlouhá plachetnice Bavaria skončila v noci najetá na dno.

Dva dny zpět kolem 2200 zazvonil alarm na služebně hasičů v městečku Selca na Brači. Z linky 112 je informovali o ztroskotané 12 m dlouhé jachtě v zátoce Točinjak nedaleko městečka Povlja. Na jachtě byla rodina s dvěma dětmi.

Hasiči nastartovali stroje, pustili blikačku a vyrazili do akce. Na místě zjistili, že jachta již byla hozená na mělčinu, kde se převaluje na boku. Trup byl poškozen a pomalu se zaplavoval vodou. Rodina na palubě byla k smrti vystrašená.

Hasiči přepravili trosečníky na břeh, zachránili věci z jachty a zastabilizovali ji, aby se nemohla potopit. Na místě nedošlo ke znečištění životního prostředí.

Trosečníci byli převezeni do zajištěného ubytování v městečku Povlja. Vrak čeká na odstranění, které v Chorvatsku provádějí komerční služby. Dnes se očekává zajištění trupu a odtažení do maríny.

3500
Na horu