Search
× Search
Úspěšná záchrana se zajímavým vyvrcholením
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Úspěšná záchrana se zajímavým vyvrcholením

Záchrana posádky z motorového člunu v nouzi se se zalomenou vlnou proměnila v drama, jak je vidět na videu. Celý příběh však nakonec získal ještě zajímavější zápletku.


K incidentu došlo v pátek přibližně 6 mil západně od ústí řeky Columbia na severozápadě USA, píše server gCaptain. Bylo zachyceno nouzové volání z motorového člunu. Vlny na moři dosahovaly výšky 6 metrů a foukal silný vítr. Na místo vyrazilo několik záchranářských jednotek.

Služba v sektoru Columbia River přijala v pátek v 10 hodin na 16. kanálu volání MAYDAY bez dalších informací. Pomocí triangulace byla určena přibližná poloha místa, odkud tísňové volání přišlo.

Ze stanice Cape Disappointment vyplula posádka na palubě 47stopého člunu vzlétl vrtulník MH-60 Jayhawk. Posádky pobřežní stráže dorazily na místo přibližně v 10:40 a podařilo se jim spojit se skipperem pětatřicetistopé motorové jachty v nouzi.

Záchranář z vrtulníku byl spuštěn na vodu pomocí lana navijáku a poté plaval k člunu. Když se přiblížil, zalamující se vlna plavidlo převrátila. Záchranář pokračoval v hledání trosečníka a oba byli vytaženi na laně do vrtulníku.
Trosečník, který utrpěl lehká zranění, byl převezen k čekajícímu personálu záchranné služby na letecké stanici Astoria a byl odvezen na ošetření. Pro záchranáře 3. třídy Johna "Branche" Waltona, to byl první zachráněný život.

Rozuzlení
Později se ukázalo, že plavidlo bylo nejspíše ukradeno. Z nemocnice byl trosečník propuštěn dříve, než se úřady vše dozvěděly. Nyní není k nalezení.  

 

1025
Na horu