Tragická nehoda v Benátkách
V Benátkách došlo k tragické nehodě závodního motorovéhu člunu, při které zahynul sedmašedesátiletý držitel několika světových rekordů Fabio Buzzi a další dva členové jeho týmu. Jejich člun narazil v rychlosti 80 uzlů na nízký kamenný vlnolam, který chrání protipovodňovou hráz zavírající benátskou lagunu v případě nebezpečí záplav.
K nehodě došlo v samém závěru rekordního pokusu na trati Monte Carlo – Benátky. Člun při nehodě přelétl uměle navršený útes a skončil na druhé straně. V nemocnici se ze svých zranění zotavuje jediný přeživší.
Fabio Buzzi začal svoji závodní kkariéru již před 40 lety. Od té doby se stal desetkrát světovým šampionem. Kromě závodní kariéry založil firmu FB Design Group, která vyrábí rychlé čluny RIB. Čluny této značky drží na čtyři desíátky světových rychlostních rekordů.
Vypadá to, že rychlost 80 uzlů není v noci rychlostí bezpečnou. k podobné kolizi mohlo dojít například s rybářskou lodí.
4061
Související články
V maríně Milna se prolomilo molo
V maríně Milna se prolomilo molo
O víkendu se prolomilo v ACI Milna na Brači molo a zmizelo pod hladinou. Nikoli celé, jen jeho část. Všiml si toho noční hlídač Josip Vranjić. Při první ranní cigaretě se procházel marínou. A něco se mu nezdálo…
Divočáci vystřídali jachtaře, mrtvý Čech u Biogradu a lovci neloví sběrače oliv
Divočáci vystřídali jachtaře, mrtvý Čech u Biogradu a lovci neloví sběrače oliv
V zátoce na Žirje tři divočáci. Český chodec zabit v SV. Filip Jakovu motorkou. Sběr oliv u Primoštenu je adrenalinovým sportem.
Bouřlivá plavba do Vieste?
Bouřlivá plavba do Vieste?
V sobotu začínala plavba Lodních novin do Vieste. V neděli přecházela přes Jadran tlaková níže. Meteorologové slibovali vítr o rychlosti přes 50 uzlů. Jaká je situace na plavbě, jaké byly bouřlivé chvíle?