Search
× Search
Tragická nehoda Čechů v Karibiku
Daniel Vodička

Tragická nehoda Čechů v Karibiku

K tragické nehodě došlo na korálovém útesu u ostrova Anquilla. 30 stop dlouhý motorový člun s trojicí 300 hp motorů nalétl v plné rychlosti na útes Blowing Rock. Jeden z mužů na palubě nehodu nepřežil.

Podle anquillské policie k nehodě došlo v úterý 18. ledna. Dva čeští občané si půjčili na St. Martinu člun určený k denním charterům. Vypluli z maríny Porto Cupecoy na St. Barth a později na Anquillu. Nedaleko od břehů Anquilly již večer narazili na útes. Nepodařilo se nám zjistit přesnou hodinu, ale předpokládám, že za večer je označován čas po západu slunce (v tropech se rychle stmívá). Pohybovat se v té době po moři plnou rychlostí na 10 m člunu s 900 hp motory je nezodpovědnost. Rychlost můžeme jen odhadovat, ale budeme-li mluvit o 35 uzlech, je to odhad spíše při zdi. To není bezpečná rychlost v místech, kde je možné mimo jiné čekat i neosvětlené rybáře.

Člun nalétl plnou rychlostí na útes. Jeden z dvojice Čechů svým zraněním na místě podlehl, druhý byl s vážnými zraněními převezen do nemocnice. Nyní již by měl být mimo ohrožení života.

4225
Na horu