Search
× Search
To je drama!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

To je drama!

2500 mil do cíle Vendée Globe. Uděláme-li si teď routing pomocí Squidu pro Dalina a Burtona, zdá se, že v cíli bude první Burton s náskokem 4 hodin. Závod ale nemá ztracený ani dlouho vedoucí Yannick Bestaven, který by mohl být ve výsledkové listině méně než hodinu za Burtonem.

Situace na bojišti je nepřehledná. Dalin je nejblíže cíli, Burton zase změně větru, pro kterou si všichni jedou. A Bestaven má k dobru 10 hodin nápravu za záchranu Kevina Escoffiera. Boris Herrmann, o kterém se v pasátu jižní polokoule mluvilo jako o horkém favoritu na vítězství, se zdá být podle dnešního routingu ze hry (o vítězství). Navzdory nápravě, která ho v cíli čeká. Do cíle by měl doplout 24 hodin za Burtonem.

Charlie Dalin pluje ostřeji a sází na kratší cestu do cíle. Louis Burton odpadá. Více věří rychlosti. Dostane se dříve do fronty, která ho začne ovlivňovat ve čtvrtek večer. To již bude na severní straně Azorské tlakové výše. Protože bude výše ustupovat k východu, závodníci na 4. a dalších místech si trasu k cíli zkrátí.

Foto Stephane MAILLARD

Foto Stephane MAILLARD

Louis Burton jede fantasticky.
Podle routingu to vypadá, že poslední dny závodu budou ve znamení kvapíku. Jakmile závodníci vyjedou z pasátu, dostanou se do silného jihozápadního proudění, které je doveze až do cíle. Vedoucí pětice v rozmezí hodin. Příliš těsné na to, aby šlo už nyní určit vítěze.

Více se dozvíte na přednášce Milana Koláčka, který bude mít tentokrát jako hosta vynikajícího francouzského trenéra Tanguyho Leglatina. Tanguy na závod připravoval hned čtveřici závodníků.

Chtěl bych připomenout, že máme uzavřenou tipovací soutěž s Helly Hansen na vítěze Vendée Globe. Tipů se nám sešlo skoro 380... Nyní čekáme na dojezd do cíle, abychom pak mohli vylosovat vítěze parádní bundy. 

3292
Na horu