Search
× Search
Ruka s prstenem v břiše žraloka
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Ruka s prstenem v břiše žraloka

Skotský turista na ostrově Reunion je už týden nezvěstný. Mnoho šancí bych mu ale nedával. Rybáři chytili žraloka tygřího, v jehož útrobách byla nalezena ukousnutá mužská ruka se snubním prstenem, který dle popisu připomíná ruku skotského ženáče.

Paže zatím nebyla identifikována, kromě prstenu žádná zvláštní znamení, ale i tak je nanejvýš pravděpodobné, že skotský plavec už není mezi živými. Žralok mohl plavce ulovit v moři, nebo se mohl utopit a tygří zabiják si jen kousl z těla na mořském dně.

Protože naděje umírá poslední, je třeba brát do úvahy i případ, že Skot chtěl utéct od své anglické manželky. Zapatlal si cestou ruce od zmrzliny, chtěl si je umýt v moři, rozevřela se hladina, zaútočila potvora a muž přišel o paži hned pod ramenem. I taková možnost existuje. Pravděpodobnost? Menší než zanedbatelná.

Na Reunionu nejde o nijak výjimečný případ.  V květnu ukousl neznámý žralok nohu surferovi. Později byl nalezen (surfer, nikoli žralok), jak si bez života plave v přístavu Saint-Leu. Od roku 2011 jde o 24. útok žraloka na Reunionu a 11., který skončil tragicky.

Vypadá to, že koupání na tomto ostrově s sebou nese určitá rizika pro vaše (i naše) končetiny…

3740
Na horu