Search
× Search
Proč spadla jachta za 1 mld. z nákladní lodě
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Proč spadla jachta za 1 mld. z nákladní lodě

O pádu jachty My Song z paluby nákladní lodě při transportu jsme již psali. Proč ale k pádu jachty za 1 miliardu korun přes palubu nákladní lodi došlo a kdo je za něj zodpovědný?

Přepravu luxusní 40 metrů dlouhé jachty měla na starosti firma Peters & May. Cestovala na palubě nákladní lodi. Důvodem pro přepravu jako cargo bylo, že při podzimní přeplavbě Atlantiku do Karibiku se na palubě vyskytly technické problémy a majitel jachty Pier Luigi Loro Piana nechtěl něco podobného riskovat. Proto byl zvolen nákladnější způsob přepravy.

K nynější nehodě se vyjádřil CEO přepravní společnosti Peters & May David Holley.

„O nehodě jsem se dozvěděl ráno v sobotu 26. května. Ihned jsme instruovali kapitána MV Brattinsborg, aby se pokusil o záchranu jachty. Dokud nebude angažována profesionální záchranářská firma.“

K příčině nehody Holley řekl, že vše nasvědčuje na selhání konstrukce, na které byla jachta uložena. Konstrukce byla dodána majitelem jachty, byla zkompletována posádkou jachty a samozřejmě byla určena k přepravě jachty i na palubě nákladních lodí.

Otázka viny je v tomto případě velmi důležitá. Kdo udělal chybu a z čí pojistky se bude vyplácet ztráta jachty stojící 1 miliardu korun?

4185
Na horu