Search
× Search
Přežil 16 hodin v převržené jachtě
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Přežil 16 hodin v převržené jachtě

Dvaašedesátiletý jachtař přežil 16 hodin ve vzduchové kapse uvnitř dvé překlopené jachty. Nakonec ho zachránili potápěči španělské pobřežní stráže. 

12 metrů dlouhá jachta Jeanne Solo Sailor přišla o kýl a překlopila se 14 mil od španělského souostroví Sisargas nedaleko mysu Finisterre v Galicii. Záchranou akci popisuje The Guardian.

V pondělí ve 2023 byl zachycen nouzový signál nedaleko galicijského pobřeží. Do vzduchu vzlétly tři vrtulníky. Jedna z helikoptér našla převržený vrak lodi v okamžiku západu slunce a na místo vyplulo záchranné plavidlo s pěticí potápěčů. Na místě se podařilo poklepem zjistit, že trosečník je uvnitř v pořádku. Vzhledem ke tmě a divokému moři však nebyla okamžitá akce možná. Záchranáři tedy alespoň upevnili k vraku nafukovací vaky, aby zabránili potopení. Ráno do lodě vplavali dva potápěči a našli trosečníka ve vzduchové kapse v neoprenu, po kolena ve vodě. Po záchraně byl vrtulníkem přepraven do nemocnice, ale po kontrole byl v pořádku propuštěn.

Podle vzhledu se jedná o jednu z modernějších jachet třídy Class 40. Bohužel na videu není vidět číslo trupu, podle kterého by bylo možné ji identifikovat. 

1619
Na horu