Search
× Search
Poslední dvě místa na kurzech přístavních manévrů
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Poslední dvě místa na kurzech přístavních manévrů

Na našich kurzech přístavních manévrů, které budou probíhat celý duben v Chorvatsku, máme poslední dvě volná místa. Jedno místo na sólovém kurzu pro pokročilé a jedno místo na přístavních manévrech na katamaranu.

Manévry pro pokročilé

Přístavní manévry pro pokročilé (manévry sólo) jsou určeny pro jachtaře, kteří základ zvládají a chtějí být schopni zajíždět do přístavů sami, nebo jen s minimální asistencí. Nejde jen o kurz pro sólové jachtaře. Je určený i pro ty, kteří plují jen s manželkou (manželem) nebo malými dětmi a musí celou loď v přístavu zvládnout sami. Kormidlo, lana, případně i mooring. Na kurzu nejde jen o samotné fyzické zvládnutí manévru, ale také o jeho správnou volbu, o management celé akce.  Půjde o tři dny tréninku, jak vše zvládnout sám. Poslední místo…

Přístavní manévry na katamaranu

Poslední volné místo máme také na přístavních manévrech na katamaranu. Stále více jachtařů volí na dovolenou pohodlné vícetrupé jachty. Jejich ovládání zjednodušuje dvojice motorů. Na druhou stranu jejich plocha vystavená větru je obrovská a v přístavech dokážou nadělat slušnou paseku. Je to jako se vším, chce se to naučit ty správné návyky. K tomu je určený kurz vedený Jirkou Pacákem. Vynikající instruktor s dlouholetou praxí. Také zde máme poslední místo.

A pokud chcete po roční pauze dostat loď znovu do ruky před svojí plavbou, nabízíme jednodenní kurzy manévrů v Praze. Ideální jsou především proto, abyste se dostali znovu do formy. Tyto kurzy budeme pořádat během celé sezóny.

 

1475
Na horu