Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Pátrání po trojici Čechů na paddleboardech
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Pátrání po trojici Čechů na paddleboardech

Moře není rybník za vesnicí. To je třeba mít vždy v hlavě. Vydat se na projížďku na paddleboardech v sílící bóře vanoucí od pobřeží, je hloupost. Pokud tedy nejste v této disciplíně alespoň zemský šampión. Trojice českých mládežníků do národního manšaftu nepatřila.

Vracíme se k události, která se stala před týdnem v neděli. Pro trojici Čechů vše dopadlo dobře, jeden chorvatský záchranář však skončil v nemocnici a nějaký čas si nyní nezaběhá.

V neděli 17. července kolem 2200 přijali Chorvaté na lince 112 zprávu o trojici českých teenagerů, kteří vypluli na moře na paddleboardech a nevrátili se. Vypluli z Ruskamenu v oblasti Lokva Rogoznica. Jednalo se o dvě dívky a chlapce ve věku 14 a 15 let. Foukala bóra, podmínky byly nebezpečné. Policie ihned rozjela širokou pátrací akci, do které se zapojily vedle policejních plavidel také lodě kapitanátu a dále dobrovolní hasiči z Pučišće na Brači, členové Horské služby a mnohá soukromá plavidla.

Trojici milovníků pádlování v bóře se podařilo nalézt krátce po půlnoci na Brači nedaleko Pučišće. Všichni byli v pořádku, snad jen s menšími šrámy na sebevědomí. To se ale v jejich věku podaří rychle napravit.

Hůře dopadl jeden z členů chorvatské Horské služby. Alarm vyzývající k účasti na pátrací akci ho zastihl doma. Vyrazil z domova do Omiše, kde na něj čekala loď, na motorce, aby se na sraz dostal v husté dopravě co nejdříve. Cestou mu bohužel jeden řidič automobilu nadal přednost a došlo k dopravní nehodě. Člen Horské služby skončil na operačním sále KBC Split, kde podstoupil tříhodinovou operaci. Lékaři mu mimo jiné vraceli v narkóze na místo vykloubený kyčelní kloub. Nyní čeká obětavého záchranáře delší rehabilitace. 

 

2428
Na horu