Search
× Search
Nehoda katamaranu ve Španělsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Nehoda katamaranu ve Španělsku

33 turistů plulo v neděli na výlet na katamaranu Olé Cuarto nedaleko španělské Cartageny. Šlo o 23 metrů dlouhý a 10 metrů široký katamaran, který sloužil k denním výletům. Najednou se loď začala potápět…

V 1630 byla zalarmována pobřežní stráž, která dostala zprávu, že se katamaran Olé Cuarto potápí. Vše se dělo jen míli od přístavu. Není to daleko, ale mnozí by nedoplavali. Také kvůli teplotě vody. Na pomoc ihned vypluly tři remorkéry z přístavu Cartagena, tři záchranné lodě organizace Salvamento Maritimo a loď Červeného kříže. Na pomoc byl pro jistotu poslán i vrtulník, aby se úřady ujistily, že nebyl nikdo přehlédnut.

Do hodiny se podařilo všechny trosečníky vytáhnout z moře, jehož teplota je v současné chvíli 19,5°C. Pro horkokrevné Španěly jde o teplotu, kdy voda začíná měnit skupenství na tuhé. Zachránění trosečníci byli přepraveni do přístavu, 14 z nich pokračovalo s příznaky podchlazení rovnou do špitálu.

Zatím není jasné, co bylo příčinou nehody. Někteří cestující mluví o ráně, která se ozvala před nehodou, po které bylo slyšet praskání laminátu. Na objasnění příčiny je zatím brzy.

Již nyní je ale jasné, co by k příčině řekl Arnold Rimmer, BDP. SDP.:

"UFOUNI"

Poznámka redakce

Kdo neví, kdo je Arnold Judas Rimmer, nechť prosím na poslední dva řádky zapomene. Bylo by to dlouhé povídání.

Foto: Salvamento Maritimo/Facebook

3838
Na horu