Search
× Search
Kurzy TOP
Nebezpečný vrak pluje dále
Daniel Vodička

Nebezpečný vrak pluje dále

Plujete uprostřed oceánu a potkáte jachtu. Bez známek života. Potkáte ji ve dne, tedy se jí vyhnete, ale v noci by setkání mohlo mít fatální následky. Co dělat?

Do této situace se dostala posádka Turn the Tide on Plastic v současné 6. etapě Volvo Ocean Race. 1400 mil východně od Filipín tým potkal jachtu. Nebyla zaznamenaná na AIS (AIS není povinné), neodpovídala na výzvu VHF. Posádka Turn the Tide on Plastic proto vypustila do vzduchu dron, aby situaci obhlédl. 

Natočené a nafocené záběry jachty byly zaslány vedení závodu, kterému se podařilo zjistit, že jde o jachtu Sea Nymph, která sehrála záhadnou roli v podzimní záchraně dvojice amerických jachtařek, které byly unášeny oceánem po dobu pěti měsíců. Jistě si vzpomenete na absurdní příběh dvojice, která vyplula z Havaje na Tahiti a skončila po pěti měsících u Japonska. 

Ukázalo se tedy, že jde o tuto jachtu. Sedí sice přídí hlouběji ve vodě, ale jinak vypadá neporušená. Tým Turn the Tide on Plastic řešil, co s lodí. Takto plující jachta může být smrtelným nebezpečím. Na druhou stranu jedete závod a těžko se budete zastavovat, abyste problém vyřešili. 

Sea Nymph tedy pluje dál. Pokračuje ve své pouti, která je plná záhad a tajemství. Plujete-li Pacifikem, dejte si na ní pozor.

Polohu jachet Volvo Ocean Race najdete zde. 

Vytisknout
4114
Na horu