Search
× Search
Námořní jachta za milion?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Námořní jachta za milion?

Je možné si pořídit námořní jachtu do milionu korun? Podívali jsme se po starších lodích a níže najdete výběr toho nejzajímavějšího.

Hledali jsme jachty od 8 do 11 metrů délky s laminátovým trupem, vyrobené mezi léty 1980 – 2010. Nechtěli jsme jachty dřevěné ani ocelové. Dřevěné jachty obvykle potřebují nákladné opravy a se železem je to těžké... Snažili jsem se vybírat jachty, které nebyly v charteru, nebo tak jejich majitelé alespoň uvádějí.

Foto www.yachtworld.co.uk

Foto www.yachtworld.co.uk

First 36.7
First 36.7 – 40 000 EUR

2003

V Itálii je za 40 000 EUR k dispozici Beneteau First 36.7 z roku 2003. Příliš mnoho informací k jachtě není k dispozici. Jde ale o jachtu, která si svého času vedla velmi dobře při nejrůznějších regatách a je možné říci, že šlo o úspěšný typ. Interiér na fotografiích vypadá dobře a zachovale. Jachta je vybavena kormidelní pákou.

 

Foto www.yachtworld.co.uk

Foto www.yachtworld.co.uk

X-Yachts 342
X-Yachts 342 – 40 000 EUR (zaplaceno DPH)

1988

Tato dvoukajutová jachta vypadá na první pohled velmi dobře. Navíc je vybavena opravdu velkou zásobou plachet, vedle dvou hlavních, je tu pětkrát gena a dva spinakery. Dánský výrobce X-Yachts je znám výrobou velmi kvalitních a jezdivých jachet. Tato konkrétní loď vypadá, že k jejímu opětovnému uvedení do provozu bude stačit jen minimum.

 

Foto www.yachtworld.co.uk

Foto www.yachtworld.co.uk

Nigel Irens Roxane
Nigel Irens 30 Roxane – 39 500 EUR (zaplaceno DPH)

1998

Tento krásný daysailer je vhodný spíše na jezera, ale mezi ostrovy v Chorvatsku by šel bez problémů použít. Nigel Irens, který jachtu navrhoval, je spíše známý návrhy velkých závodních trimaranů. Trup je laminátový, nástavba dřevěná. Použit je mahagon a teak. V interiéru si všimněte elegantních nerezových naftových kamínek. Krásná jachta pro toho, kdo má u moře dům.

 

Foto www.yachtworld.co.uk

Foto www.yachtworld.co.uk

Island Packet 29
Island Packet 29 – 39 163 EUR

1991

Masivní jachta s dlouhým kýlem, která na moři zvládne i horší podmínky. Něco pro milovníky čelenů a kutrového oplachtění. Ponor jachty je jen 130 cm, dostane se tedy i na místa pro jiné jachty nedostupná. A když náhodou najedete na mělčinu, kýl této jachty určitě neutrhnete. Je to držák.

 

Foto www.yachtworld.co.uk

Foto www.yachtworld.co.uk

Nauticat Finmar 36
Nauticat Finmar 36 – 39 000 EUR

1982
Motorsailery se nelíbí každému, ale přesto mají něco do sebe. Finská loděnice Nauticat byla v tomto oboru jedničkou. Uměla dělat kvalitní a bytelné jachty. Tato šestatřicítka má 8 tun. Pokud je jachta v dobrém technickém stavu, pak půjde o loď do nepohody. Jachta stojí v Řecku a je vybavená topením.

 

Foto www.yachtworld.co.uk

Foto www.yachtworld.co.uk

Hallberg-Rassy 312
Hallberg-Rassy 312 – 39 000 EUR

1981

Stačí říci Hallberg-Rassy a jachtaři již vědí. Švédská loděnice je synonymem pro kvalitu. Od roku 1991 nechal majitel jachtu profesionálně udržovat a je to na ní vidět. 9,5 m dlouhá jachta je vybavena motorem Volvo 29 HP, nádrže na vodu mají 160 l a nafty je na palubě 60 l. Zdá se, že jde o jachtu ve skvělém stavu.

5883
Na horu