Search
× Search
Muž přes palubu uprostřed Pacifiku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Muž přes palubu uprostřed Pacifiku

Kolem čtvrté hodiny ranní vypadl přes palubu. Uprostřed Pacifiku, jen tma kolem. Rozhodl se však, že to nevzdá. A někdy se dějí zázraky.

Jaká je šance najít chlapa, který vypadl přes palubu uprostřed Pacifiku? Když navíc ani není známo, kde vlastně vypadl? Ta šance se blíží k nule. Je… Je hned vedle nuly. Čtrnáct hodin musel mít Vidam Perevertilov toto v hlavě.

Hlavní inženýr na lodi Silver Supporter se šel 16. února kolem čtvrté ranní protáhnout ze strojovny na vzduch. Prý se mu zamotala hlava a vypadl… Samotný pád do vody si nepamatuje, možná mdloba…

Chtěl přežít, nevzdával se. Na lodi ale o jeho pádu přes palubu nevěděli. Šest hodin nebyl postrádán. Teprve pak byl spuštěn poplach. Do hledání se pustilo i letadlo francouzského námořnictva ze základny v Polynésii. Meteorologická služba začala propočítávat vítr a proudy, aby mohla vydat doporučení pro hledání.

Posádce Silver Supporter se podařilo zjistit, že Perevertilov byl na palubě ještě ve 0400, ze kdy byl objeven jeho poslední záznam. Loď se pohybovala 400 mil od nejjižnějších ostrovů Francouzské Polynésie.

Když se rozednilo, rozhodl se Perevertilov, že je čas, začít bojovat o život. Na obzoru uviděl černou skvrnu. Rozhodl se k ní doplavat. I když nevěděl, o co jde. Ukázalo se, že jde o starou rybářskou bóji. Cesta k záchraně. Pevně se chytil a čekal.

Našli ho na poslední chvíli. Kolem 1800 člen posádky Silver Supporter zaslechl slabý hlas z moře. Pak byla vidět i ruka…

Vidam Perevertilov přežil 14 hodin uprostřed Pacifiku. Našli ho na poslední chvíli. Další noc by zřejmě nepřežil.

Mapa: Google

18793
Na horu