Miliarda v hajzlu
Takto vypadá jachta za miliardu Kč poté, co spadla z paluby nákladní lodě do moře nedaleko Baleár, byla zachráněna a v Palmě byla vytažena z vody. Co bude dále s luxusní 40 m dlouhou jachtou?
O nehodě, při které se z paluby nákladní lodě zřítila 130 stop dlouhá karbonová jachta My Song vyrobená v loděnici Baltic, jsme již psali. Napůl potopený vrak se podařilo zachránit. Byl nadlehčen vzduchovými vaky a dotažen do přístavu Palma de Mallorca. Zde byl vrak vytažen z vody v loděnici STP Shipyard.
Jachta za 40 milionů EUR je masivně poničena. V trupu jsou jasně patrné díry, které vznikly při pádu z lože, ve kterém jachta na palubě nákladní lodě cestovala. Otázkou nyní je, jak se dále s vrakem naloží. Opravit, či neopravovat? To je to, oč tu běží. Odpověď na tuto otázku bude muset dát majitel jachty a spolu s ním pojišťovna, pro kterou bude náhrada škod nemalým zásekem.
To vše se ale bude řešit až poté, co bude určeno, kdo je vlastně viníkem a ze které hromady peněz bude škoda vyplacena. Přepravní společnost Peters & May se hájí tím, že došlo k selhání přepravního lože jachty, které bylo dodáno majitelem lodě a zkompletováno posádkou My Song. Poškozené lože již bylo vydáno k expertíze. Teď nastane teprve tanec nazvaný: Kdo za to může?
4623
Související články
Co se stalo v maríně Kaštela?
Co se stalo v maríně Kaštela?
Včera jsme zprostředkovali video nehody jachty Salona 46 v maríně Kaštela. O příčinách nehody jsme spekulovali. Nyní zde máme popis nehody od skippera jachty.
Proč se to stalo? Proč plný plyn v maríně?
Proč se to stalo? Proč plný plyn v maríně?
Na videu z maríny Kaštela, které je zveřejněno na serveru morski.hr, je vidět těžko pochopitelná kolize české posádky v maríně Kaštela.
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Tragická nehoda v Pule, mrtvý a těžce zraněný
Na výjezdu z pulského přístavu došlo včera ráno k tragické nehodě. Na vlnolamu byl nalezen těžce zraněný a v potopeném člunu mrtvý muž.