Search
× Search
Když si spleteš cestu do Zadaru…
Daniel Vodička

Když si spleteš cestu do Zadaru…

Německý velitel plavidla strávil několik pěkných hodin v konobě Mate na nábřeží ve Skradinu a následně vyplul směr Zadar. Jeho orientační smysl však byl pokřiven a místo na Šibenik se vydal k vodopádům. A tím začal jeho špatný den…

Plavba na Zadar netrvala dlouho. Odvázat se, vyplout od mola, ven z maríny a kudy… Pravá? Levá? Hmmm… Levá! A už si to hasí vlevo.

Zadar je daleko, je třeba za to vzít. Rákosí u břehů se pod náporem rychlých vln sklání jak mexická vlna na stadionu v Karlsruhe. A už je tu most. Přesně jak to má být. Jen při plavbě do Skradinu se zdál vyšší…

Najednou rána, šup, díra v lodi, člun se potápí. Německý kapitán se ptá: „Warum?“

Foto MMPI

Foto MMPI

Jmenuje se Simone...
Z šetření chorvatských orgánů vyplývá, že vlevo bylo špatně. Německý der Kapitän se chybně rozhodl a most, který podplouval, nebyl dálniční most na A1 směrem na Šibenik, ale můstek na okresní komunikaci D56, který je lemován značkami se zákazem plavby. Navíc zachránci, kteří se na místo nehody vydali, se přihasili rovnou s testerem na alkohol. A tento, atestem vybavený přístroj, ukazuje 1,4 promile.

Kolem vraku plavidla byla hned nataženy norné stěny, aby se zamezilo úniku paliva do vod národního parku. Následně byl vrak odtažen. Zatím na náklady pojišťovny. Ze strany chorvatských orgánů hrozí zabloudivšímu kapitánovi pokuta 2000 – 7000 euro. Pojišťovna se zatím k nehodě nevyjádřila.

Video zde.

1108
Na horu