Search
× Search
Hodinky zachránily život
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti, Bezpečnost

Hodinky zachránily život

Rybář, který na Novém Zélandu spadl ze své lodě, přežil v moři 23 hodin. Život mu zachránily hodinky.

Jedenašedesátiletý Will Fransen se 2. ledna vydal na ryby. Vyplul z Whangamaty na poloostrově Coromandel jižně od Aucklandu. Málem osudný se mu stal záběr. Zřejmě mečoun. Stáhl ho však přes palubu...

Ve vodě se ještě snažil zachytit své lodě, která plula na volnoběh. Nepodařilo se. Pak se pokusil doplavat na nedaleké ostrovy, snášel ho však proud.

"Když jsem spadl do vody, věděl jsem, že šance na záchranu je dost malá. Od začátku jsem byl pesimistický," řekl Fransen. "Jen jsem se snažil udržet naživu."

Když se nedařilo doplavat na nedaleké ostrovy, byl Fransen příliš vyčerpaný na to, aby pokračoval v plavání. Tak se jen snažil přečkat chladnou a náročnou noc na hladině.  V jednu chvíli dokonce viděl žraloka, který se k němu přiblížil a "přičichl" si k němu. Zhodnotil Fransena jako nejedlého (nebo nechutného) a odplaval.

"Vzdal jsem to. Jen jsem šlapal vodu a pozoroval krásný západ slunce nad hlavou," řekl po záchraně.

Až druhý den si tři rybáři všimli odrazu na hladině a vydali se prozkoumat podivný jev. A našli muže, trosečníka. Trosečníka, který se pokoušel zaujmout tím jediným, co měl. Házel prasátka sklíčkem svých hodinek.

Fransen byl zachráněn, vytažen z vody, zabalen do všeho, co se našlo na palubě, dostal napít a podchlazený a vyčerpaný byl převezen do nemocnice. Od pobřeží byl v okamžiku záchrany vzdálen 10 mil.

896
Na horu