Search
× Search
Fountaine Pajot Thira 80
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Fountaine Pajot Thira 80

Společnost Fountaine Pajot, přední výrobce luxusních katamaranů, nedávno představila svou novou vlajkovou loď Thira 80. S novinkou vstupuje Fountaine Pajot do světa superjachet s revolučním designem a technologii, která slibuje kombinaci luxusu, výkonu a udržitelnosti.

Revoluční design a prostor na palubě i v podpalubí

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Kokpit novinky je doširoka propojen se salonem.
Thira 80 je výsledkem spolupráce Fountaine Pajot s designéry Berret – Racoupeau Design. Cílem bylo vytvoření prostorného a luxusního plavidla, které se vymyká běžným normám. S délkou 24 metrů a šířkou 11,5 metru nabízí Thira 80 mimořádný vnitřní prostor, který překračuje standardy tradičních katamaranů. Obrovský kokpit propojený se salonem, vše vybavené moderním nábytkem a prvotřídním vybavením, láká k relaxaci a pohodlí.

Výkon a efektivita

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Počítá se s rozsáhlou instalací solárů.
Přestože Thira 80 nabízí luxus a prostor, nenechává své majitele na holičkách po stránce výkonu. Moderní tvar trupů, jednoduché ovládání, vynikající stabilita a rychlost, to budou charakteristiky připravované novinky. Tvůrci katamaranu slibují rychlou plavbu i ve slabém větru.  

S ohledem na přírodu

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Flybridge není jen o řízení jachty.
Loděnice Fountaine Pajot se snaží myslet na ekologii i ve světě luxusního jachtingu. Thira 80 je vybavena nejmodernějšími technologiemi pro minimalizaci emisí a ekologický provoz. Solární panely na celé nástavbě umožňují částečnou nezávislost na fosilních palivech a snižují celkovou uhlíkovou stopu.

Inovace a luxus v jednom paketu

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

V interiéru je v nabídce mnoho verzí.
Thira 80 svou délkou ještě nespadá do kategorie superjachet, svým prostorem tam však bez jakýchkoli pochybností patří. Odpočinková paluba na přídi, flybridge připomínající svými rozměry tenisový kurz, kokpit, ve kterém je možné hrát na pikolu, salón s výhledem 360°a mimořádně prostorné trupy, které nabízejí několik verzí vnitřního uspořádání dle určení jachty. To vše nabízí inovativní novinka francouzské loděnice.

 

Parametry

Celková délka    23,98 m

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Jedna z verzí vnitřního uspořádání.
 

Šířka      11,09 m

Ponor    2,10 m

Výtlak    66 tun

Výkon motorů   2 x 175 hp

Nádrže na codu 1600 l

Nádrže na naftu               2400 l

Plocha hlavní plachty     200 m2

Plocha geny       140 m2

Design   Berret – Racoupeau Design

Více informací Bemex Boot

348
Na horu