Search
× Search
Egypt začal s prací na rozšíření Suezu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Egypt začal s prací na rozšíření Suezu

Ztroskotání kontejnerové lodě Ever Given v Suezském průplavu uvedlo věci do pohybu. Egypt začal s pracemi na rozšíření jižní části průplavu a na prodloužení obousměrné části kanálu.

Šéf správy průplavu Osama Rabie oznámil, že nejjižnější část kanálu se bude rozšiřovat o 40 metrů východním směrem. V délce 30 km se navíc zvětší hloubka z 20 na 22 metrů. Dále dojde k prodloužení obousměrné severní části kanálu o 10 km. Délka obousměrné části dosáhne 82 km.

Zdroj Google

Zdroj Google

Veškerá dostupná technika je na místě, práce mohou začít.
Rozkaz k okamžité činnosti vydal přímo egyptský prezident Abdel Fattah al-Sisi. Vše má být dokončeno co nejrychleji bude možné. Je vidět, že prezident je muž činu a řídí stát pevnou faraónskou pěstí.

Práce začnou okamžitě. Na staveništi je čilý ruch. Veškerá dostupná technika je připravená. Slavný bagrista, který se podílel na vysvobození kontejnerovky Ever Given, je se svým strojem na místě. Před sebou má vykolíkovanou lajnu 40 x 30 000 m (hloubka 22 m). Až dopije čaj, plivne si do dlaní a pustí se do toho. Není čas na otálení. Bude to fuška.

1868
Na horu