Search
× Search
Dvoutrupý klenot Fountaine Pajot 80
Jan Koukal
/ Kategorie: Novinky

Dvoutrupý klenot Fountaine Pajot 80

Společnost Fountaine Pajot představila vrcholný model v nabídce oplachtěných katamaránů. Nová 80stopá jachta již patří do kategorie superjachet a autor návrhu, studio Berret-Racoupeau Design, ji opatřil vymoženostmi, které mohou určit nový trend luxusu a inovací v kategorii dvoutrupých plachetnic. Komfort však není jediným trumfem tohoto plavidla. Mělo by disponovat i mimořádnými plavebními schopnostmi, které mají mezi zájemce přilákat i pravověrné jachtaře.

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Balkon nad mořskou hladinou
Již z letmého pohledu na palubu nové osmdesátky je patrné, že o místo tu není nouze. Vzniká tak dojem, že jachta může směle hostit desítky lidí. Po celé délce i šíři je k dispozici spousta prostoru, přičemž centry společenského vyžití budou dva gigantické kokpity - jeden na přídi, druhý na zádi. Z obou je přitom možné pohodlně vstoupit do salónu.

Superjachta si zachovává znaky typické pro značku Fountaine Pajot, ale zároveň nabízí řadu nových  prvků, jsou jsou například dva menší boční kokpity s netradiční možností otevření boku trupu. Nadstandardní je i rozměr koupací platformy na zádi, výrobcem příznačně nazvané Beach Club.

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Flybridge
To vše doplňují důmyslně řešené úložné prostory pro rekreační plavidla všech druhů. Velkolepě pojatý flybridge zahrnuje relaxační a zábavní prostory, samotné vedení lodi je pak možné ze dvou kormidelních stanovišť, oddělených tak, aby posádka měla dostatečný „klid na práci“.

Na uspořádání salonu je patrná snaha o optimalizaci prostoru, která jednak umožní snadnou fluktuaci osob, jednak dostatečnou cirkulaci vzduchu. Velké prosklené plochy, luxusně vyvedené kormidelní stanoviště a mondénní společenská část dají jasně najevo, že tahle jachta chce hrát první ligu.

Grafika Fountaine Pajot

Grafika Fountaine Pajot

Majitelská kajuta
Ubytovací část je pak pomyslným vrcholem této přehlídky kvality a luxusu. Hlavní kajuta má vlastní vířivku, ale ani kajuty pro hosty nejsou žádným druhořadým vejminkem. I v nich byly použity nejkvalitnější materiály a každá z koupelen připomíná malé lázně.

Fountaine Pajot předpokládá, že se tento model zapíše do dějin loděnice zlatým písmem. Kniha objednávek se údajně již plní.

 

Celková délka                    23,98 m

Šířka                                   11,09 m

Ponor                                 2,10 m

Výtlak                                66 t

Plocha hlavní plachty        200 m2

Plocha genoy                     140 m2

Motory                               2x 175 hp

Návrh                                 Berret-Racoupeau Design

Více zde

Více

332
Na horu