Search
× Search
Kurzy TOP
Dva požáry a jedno ztroskotání za čtyři dny
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Dva požáry a jedno ztroskotání za čtyři dny

Začátek roku bude náročný pro lodní pojišťovny. Nejprve začala hořet v Pacifiku nákladní loď s 3500 automobilů značky Nissan na palubě.

Nákladní loď Sincerity Ace byla na cestě z Japonska na Havaj a byla plná automobilů až po střechu. Na Silvestra 2000 mil od Havaje začala hořet. Požár byl neuhasitelný a na rozbouřeném moři se celá posádka evakuovala. Okolním lodím se podařilo většinu posádky zachránit, čtyři námořníci sice byli lokalizováni, ale na záchranu již bylo pozdě. Hořící vrak plný Nissanů nyní driftuje Pacifikem.

Další nehoda se stala čínské nákladní lodi na převoz ryb. To jsou ty lodě, které přebírají ryby, které čínská rybářská flotila naloví po celém světě. Mnohé z nich nelegálně v teritoriálních vodách jiných států. 100 metrů dlouhá loď Ou Ya Leng No. 6 najela na mělčinu ve středu. Stalo se na neobydleném atolu Taka v souostroví Marshallovi ostrovy. Tam už možná zůstane.

O kontejnerovce MSC Zoe a ztracených 3 kilometrech kontejnerů v Severním moři jsme již psali, čili tuto nehodu vynecháme.

Ale je tu další kontejnerovka. Jmenuje se Yantian Express a patří Hapag-Lloyd. Ve čtvrtek na ní vypukl požár v jednom z kontejnerů na palubě a rozšířil se i na další kontejnery. Zřejmě zábavná pyrotechnika. Posádka se snažila požár uhasit, ale meteorologické podmínky se zhoršily a boj s požárem musel být ukončen. K požáru došlo 650 mil od východního pobřeží Kanady a na místo míří kolem plující lodě a záchranný remorkér. Nikdo na palubě naštěstí není zraněný.

Polohu lodí můžete najízt zde.

Budou-li nehody nákladních lodí pokračovat v roce 2019 podobným tempem, dá se očekávat zvýšení pojistky…

 

 

 

 

Vytisknout
3505
Na horu