Search
× Search
Český žhář, potopený český katamaran a náraz do Mljetu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Český žhář, potopený český katamaran a náraz do Mljetu

Pořád se něco děje. Charterový katamaran vrazil do ostrova Mljet, český pošuk zapálil kavárnu, Italové nechali stěžeň pod mostem, dvě jachty se potopily na Olibu a pokuty za plavbu ve skluzu se rozdávají na všechny strany.

Jednačtyřicetiletý Čech se v Ražancu na Pagu alkoholem uvedl do stavu sníženého vědomí. Následně byl nespokojen s obsluhou (zřejmě se nemohl dopočítat na účtu uvedených travaric). Za bezměsíčné noci se proto do podniku vrátil a zapálil ho. Celá dřevěná terasa shořela. Vzhledem ke stavu, ve kterém se do svého kriminálního počínání pustil, neměli pagští kriminalisté příliš práce zločinného ochmelku zadržet v posteli se zapalovačem v ruce.

Plachetnice Karma (zřejmě Hanse 415) neustála kolizi s mostem ve Ždrelacu. Výsledkem je zlomený stěžeň. Jako obvykle. Není letos první a ani poslední.

Katamaran Dreamseeker nevrazil do mostu, ale rovnou do pobřeží Mljetu nedaleko Polače. Z deseti členů posádky byly tři dámy zraněné a musely být převezeny do špitálu. Katamaran má díru v plováku, kterou zbytek posádky ucpal fendrem a podařilo se loď bez velkých potíží zachránit.

No, ještě jsou tu pokuty za plavbu ve skluzu. Je jich stále více a po prvních kontrolách na severu Chorvatska se dnes už kasíruje po celém pobřeží. Pamatujte, že 300 m od břehu je plavba ve skluzu zakázána. Pokuty se včera pohybovaly od 1000 do 3000 HRK.

Nakonec je dnes mezi jachtaři řeč o dvou jachtách, které se potopily na Olibu. Přes ostrov přecházela bouřka a následná tramontana hodila dvě lodě na pobřeží. Šlo o 12 m dlouhou jachtu a katamaran Lagoon 420 s českou posádkou. Nikomu se naštěstí nic nestalo.

7941
Na horu