Search
× Search
Beneteau Oceanis Yacht 62
Daniel Vodička
/ Kategorie: Novinky

Beneteau Oceanis Yacht 62

S rostoucí chutí majitelů jachet musí nutně růst i nabídka loděnic. Není to tak dávno, kdy maximem v sériové produkci bylo 50 stop. Podívejte se dnes. Beneteau má v nabídce jachtu o 12 stop delší.je to první model nové luxusní řady.

Možná řeknete, že nová Oceanis Yacht 62 nemůže být nic převratného, když je ve výrobním programu již nějakou dobu model Oceanis 60, tedy jen o dvě stopy kratší. To sice je pravda na jednu stranu, ale na straně druhé to pravda není. Oceanis 60 je jen pokračováním výrobní řady menších Oceanisů. Nese všechny jejich základní prvky, jen je z nich největší. Oceanis Yacht 62 je něco naprosto jiného. Od všech svých předchůdkyň se zcela liší. Bližší je velkým lodím vyráběným na zakázku, než běžným Oceanisům.

Pojďme se podívat, co vše svým majitelům nabízí, nebo nabídnout může. Nezaměnitelný design jachty je dán širokým tmavým pruhem uprostřed trupu, ve kterém jsou schována veliká okna prosvětlující interiér. Dalším snadno rozeznatelným prvkem je tmavé okno na boku nástavby, které vede od kokpitu až k přední palubě. Čelen na přídi vystrkuje kotvu z dosahu přídě jachty. Navíc poslouží k uchycení spinakerů a plachty Code 0, která je v posledních letech stále oblíbenější.

Rozměrný kokpit je rozdělený na část společenskou a pracovní. Hlavní lukna může být krytá pevným, nebo sklopným plátěným sprayhoodem. Pevný sprayhood může přecházet do pevného bimini, které zakryje celý kokpit. Na střechu je možné instalovat soláry, větrný generátor i nezbytné antény. Vedle hlavní lukny je příjemný prostor na slunění.

Hydraulicky sklopná koupací plošina na zádi skrývá rozměrnou garáž na dinghy. Práce se člunem je zde velmi snadná. Na zádi také může být k dispozici venkovní kuchyně s grilem, lednicí a dřezem s tekoucí vodou.

Do podpalubí vstoupíme po příjemně pozvolných schůdcích. Ohromný salón je prosvětlený jak ze stropu, tak i z boku díky velikým oknům v trupu. Přední třetinu trupu zabírá majitelská kajuta, samozřejmě s vlastní koupelnou a toaletou. Znovu je zde zajištěn extrémně dobrý přísun přirozeného osvětlení. Dvojici kajut pro hosty najdeme na zádi, znovu každá s vlastní koupelnou.
Protože již jde o jachtu, která bude mít nejčastěji placeného kapitána, je na přídi samostatná kajuta pro skippera, případně dalšího člena posádky.

 

Parametry 

Celková délka 19.07 m
Délka trupu 18,12 m
Šířka 5,33 m
Ponor 2,90/2,30 m
Výtlak 24 170 kg
Nádrž na palivo 1 000 l
Nádrž na vodu 1 060 l
Výkon motoru  160 HP
Plocha plachet 182 m2
Design Berret Racoupeau Yacht Design
Více www.bemexboot.cz

 

4727
Na horu