Search
× Search
400metrový kolos na dně
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

400metrový kolos na dně

Mumbai Maersk, jedna z největších kontejnerových lodí na světě, nasedla na mělčinu před vjezdem do německého přístavu Bremerhaven. Jedná se o 399 metrů dlouhou kontejnerovku s kapacitou téměř 20000 TEU.

Kontejnerová loď plula z Rotterdamu do Bremerhavenu. Na mělčinu najela ve 2305 ve středu v noci. Na palubě nebyl nikdo zraněn a loď nebyla vážně poškozena a nezpůsobila ani zablokování vjezdu do přístavu. První pokus o uvolnění lodě, který proběhl ještě tu samou noc, byl neúspěšný. Až kolem včerejší půlnoci se s pomocí přílivu a dalších remorkérů podařilo loď vyprostit.

Zdroj Marine Traffic

Zdroj Marine Traffic

Co mělo znamenat chování před najetím na mělčinu, není zatím známo...
Zajímavý bude důvod nasednutí, protože dráha velké lodě před nehodou byla mírně řečeno chaotická. Na zdůvodnění je však ještě příliš brzy. Momentálně je loď stále ještě na cestě do přístavu. Teprve tam nastoupí na palubu z Duisburgu přizvaný komisař Schimanski, který spolu s kolegou Tannerem podrobí kapitána křížovému výslechu.

(Zprávu o zapojení hvězdného páru duisburské kriminálky do vyšetřování se nám zatím nepodařilo ověřit z nezávislých zdrojů.)

2352
Na horu