Je to fuška
Těžko uhodnout, proč muž na člunu dělá, co dělá, ale jeho snaha je velmi komická.
Naprosto nás nenapadá, proč muž na člunu, zřejmě skipper jachty, vyváží kotvu. Důvod neznámý. Ale třeba něco napadne vás.
Trochu to připomíná Pata a Mata. Když se snažíte odtáhnout od lodě kotvu a s ní i více než 100 kg kotevního řetězu (50 m 10 mm řetězu), vyžaduje to přesnou práci s přívěsným motorem. Jinak se motáte na místě. A i když se to nakonec zdaří, mocný motor o výkonu jedenakousek koně se u toho výrazně zadýchá.
Proč to ale ten člověk dělal?
9256
Související články
Je světlé dno vždy vhodné na kotvení?
Je světlé dno vždy vhodné na kotvení?
Už dlouho mluvíme o tom, že kotvu je třeba spouštět do světlého. Nikoli na tmavé dno, to bývá mořská tráva Posidonia. Světlé je písek a tam kotva drží. Tedy většinou…
Zátoka s tělocvičnou
Zátoka s tělocvičnou
Jmenuje se Paralia Agios Sostis, leží na východním pobřeží Serifosu. Pláž, krásná voda, kostelík na kamenném poloostrově a vlastní tělocvična.
Pomáhat si při vytahování kotvy motorem?
Pomáhat si při vytahování kotvy motorem?
Mám si při vytahování kotvy pomáhat motorem, nebo ne? Jednoduchá otázka, na kterou je složitější odpověď.