V Lovišti bez výběrčího?
Zátoka Lovište na západě Pelješacu je příjemnou alternativou k přeplněné a předražené Korčule. V zátoce je možné kotvit, stát na bóji, nebo u přístavního mola. Navíc je možné se zde potápět s mořskou želvou karetou, která je zde domácí.
Loviště včera navečer navštívil náš oblíbenec Jirka Pacák. Na bójku připlul večer cca v 1800, dnes odplouval v 1000. Pobyt na bóji se překvapivě obešel bez návštěvy výběrčího. Buď v neděli nepracuje, anebo nevím. Dalmatinec, který si nevezme nabízený peníz, je nepravým Dalmatincem.
Zdroj Navionics
Zátoka Lovište.
V přístavu je několik restaurací, nejlepší z nich je
Restaurant Barsa vlevo od přístavního mola. Chcete-li restauraci navštívit, doporučuji telefonickou rezervaci a domluvu na menu. Majitel restaurace Goran Matijašević je rád, pokud se může na své hosty náležitě připravit.
U přístavního mola je na každé straně místo pro cca 2 jachty běžné velikosti (s trochou snahy) za sebou. Loď stojící blíže ke břehu by měla stát raději přídí ke břehu. Často jsou místa na molu obsazena turistickými loděmi, nebo rybáři. Je možné si stoupnout také do druhé řady. Z čela mola byly k dispozici 2 velmi tlusté mooringy.
Foto Lodní noviny
Místní atrakce.
Další atrakcí zátoky je mořská želva kareta, která se navečer často zdržuje právě v blízkosti restaurace Barsa. Budete-li mít štěstí, můžete želvu potkat při šnorchlování. Pozorovatele si nechá přiblížit až na cca 2 metry, menší vzdálenost už jí není příjemná.
Foto Jiří Pacák
Kotevní bóje v zátoce.
V severní části zátoky je možné kotvit.
1877
Související články
Kotvení na velkých hloubkách
Kotvení na velkých hloubkách
Na jaké hloubce jste ochotni zakotvit s charterovou jachtou? Myslím bezpečně zakotvit. Ve všech ohledech slova bezpečně. Na standardní charterové jachtě s 50 metry kotevního řetězu.
Kolik je třeba kotevního řetězu
Kolik je třeba kotevního řetězu
Na charterových jachtách v Chorvatsku bývá 50 metrů kotevního řetězu. V Řecku je to často 70 metrů. Čím více řetězu, tím lépe drží kotva. Proč tedy nemít 100 metrů?
Proč kotva drží (nedrží)
Proč kotva drží (nedrží)
Nad kotvištěm se přežene vítr a část jachet se rozjede tak, že se ani nezdá, že byly zakotvené. Přitom zakotvené byly, jen špatně. Pojďme se podívat, co je mimo jiné nezbytné, aby kotva držela.