Řecká daň pro jachtaře odložena
Nic proti Řecku, je to krásná země, ale příběh o zavádění daně pro jachtaře připomíná proslulý Kocourkov.
Řecký parlament a úřednictvo nehledí při zavádění novinek napravo ani nalevo. Již před pár lety se poprvé mluvilo o taxe pro majitele jachet v řeckých vodách. Pro jachtaře to vypadalo špatně, ale v Řecko se žádná kaše nejí tak horká, jak se uvaří. Cizí jachtaři se báli poplatku, ale Řekové zůstávali klidní. Schválení daně a její zavedení do praxe jsou dvě odlišné věci.
Tak se dlouho nic nedělo, až loni 16. listopadu byla najednou TEPAH (onen poplatek pro majitele lodí) schválen a majitelé dostali 10 dnů na zaplacení. Nebylo sice mnoho známo o tom, jak to zaplatit atd, ale spěchalo se. Informace o dani byly shrnuty do několikastránkového dokumentu v řečtině.
Na to konto se ozvaly jachtařské asociace například z Německa a Velké Británie a jejich hlasům bylo naštěstí nasloucháno. Povinnost platby je tedy nyní posunuta na 2. dubna. Kdo má v Řecku loď, si tedy může oddychnout. Ale ne na dlouho, duben je tu cobydup.
Pokud máte někdo o poplatku další informace, podělte se o ně s námi mailem, nebo na Facebooku.
5366
Související články
Co je meltemi a proč být ostražitý
Co je meltemi a proč být ostražitý
Pohodová letní plavba se změní na drama, když vítr zesílí nad 40 uzlů a zvednou se krátké a vysoké vlny. Obloha je jasná, tlak vysoko, ale vítr skučí v lanoví. Hladinu Egejského moře bičuje meltemi.
Jedovatí čtverzubci se šíří v Řecku i na Jadran
Jedovatí čtverzubci se šíří v Řecku i na Jadran
Jedovaté ryby z čeledi čtverzubcovitých byly po Turecku a Řecku zaznamenány už také v Chorvatsku. I když panovalo přesvědčení, že zimní teplota vody je na ně příliš nízká. Šíří se přes Rudé moře.
Kolik skutečně stojí plavba II.
Kolik skutečně stojí plavba II.
Po přečetní článku na Lodních Novinách doplňuji náklady na plavbu v jiných lokalitách, než je Chorvatsko. Najdete zde tabulky nákladů ze Skotska, Řecka a Sicílie.