Online přednáška o bezpečném kotvení
Nepatří-li kotvení k vašim nejsilnějším stránkám, máme pro vás připravenu online přednášku. Naučíte se kotvit, objevíte nové dimenze jachtingu, ušetříte, a navíc získáte jistotu tam, kde mají ostatní pochyby.
Bez umění bezpečně zakotvit se žádný pořádný jachtař neobejde. Umíte-li kotvit, nejste odkázáni na zátoky plné turistů, na nákladné maríny a přístavy. Můžete si najít své vlastní místo, kde strávíte noc nikým neobtěžováni. Svoji soukromou zátoku, kde zakusíte pocity, které byly pro jachtaře běžné na konci minulého století.
Na přednášce se podíváme, proč kotva drží, co je proto potřeba, vybereme si správnou kotvu, kotevní řetěz i spojovací prvky. Řekneme si něco o slabých místech kotevní výbavy. Probereme správnou hloubku na kotvení a ideální druh dna. Vybereme si nejvhodnější místo a řekneme si, co dělat za bouřlivého počasí. Co je důležité udělat proto, aby kotva držela, jak správně zakotvit, jak se vyvázat na břeh. Jak monitorovat pozici jachty na kotvě, nebo naopak, čeho je dobré se vyvarovat.
To vše a mnohem více je tématem naší přednášky již za týden.
3195
Související články
Příprava na bouři v přístavu, 20 rad
Příprava na bouři v přístavu, 20 rad
Ani přístav nemusí být bezpečným útočištěm před bouří. Co vše můžeme udělat proto, abychom nebezpečí minimalizovali? Jak se na příchod bouřlivého počasí připravit?
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Silný letní vítr v Egeji dokáže nováčky v oblasti zaskočit. Překvapeni pak jsou především tam, kde se cítí bezpečně, tedy v krytých přístavech a zátokách.
Jak poznat bezpečné kotviště
Jak poznat bezpečné kotviště
Blíží se bouřlivé počasí a potřebujete bezpečné, ale opravdu bezpečné kotviště, kde máte záruku, že se chytnete. Jak takové kotviště vypadá? Co máme vlastně hledat?