Nové termíny přístavních manévrů na květen
Kurzy přístavních manévrů v Praze jsou určené jak pro začátečníky, tak i pro zkušené jachtaře, kteří si chtějí před plavbou stoupnout za kormidlo a dostat loď po roce znovu „do ruky“. Duben již máme plný, proto jsme vypsali nové termíny na květen.
Postavit se po roční pauze za kormidlo jachty, která je plná manželek, milenek, tchýní, manželů, milenců, dětí vlastních i cizích, přátel, obchodních partnerů i nepřátel, je odvaha. Stačí, aby při přistávání trochu fouklo a situace je rázem napjatá jak 63. minuta severského thrilleru. Výsledkem je křik, zmatek a drobné či větší škody na lodích a sebevědomí. Dovolená se stává dramatem, ve kterém se největší nepřítel jmenuje přístav.
Aby k tomu nedocházelo, organizujeme již šestým rokem praktické kurzy přístavních manévrů. Na plavbu vás připravíme a kurz si můžete naplánovat tak, aby proběhl v týdnu před vaší plavbou. Za kormidlem získáte jistotu a naučíte se mnoho nového. Našimi kurzy již prošlo mnoho stovek jachtařů (možná tisíce).
Celý duben pořádáme také třídenní kurzy v Chorvatsku. I na nich již je většina míst plná.
1790
Související články
Výška fendrů při přistávání
Výška fendrů při přistávání
Důležitým prvkem pro ochranu lodi při přistávání je fendr. Jeho správná pozice může výrazně snížit riziko poškození lodě při manévru. Často se setkávám s tím, že posádka fendry nachystá, jenže jejich umístění loď vůbec nechrání.
Jaká síla působí na trup jachty ve větru?
Jaká síla působí na trup jachty ve větru?
Přifukuje. Vítr přicházející z boku už dosahuje síly 6 Beauforta (cca 25 uzlů). Jaká síla na loď působí? Utáhnu mooring rukou?
Kritická situace v přístavu
Kritická situace v přístavu
Odpoledne jste dorazili do přístavu, vyvázali jste se zádí a nebyli jste dost důkladní. V noci přišla bouřka a vaše jachta začala rohem zádi brousit molo. Co s tím?