Jak bezpečně zakotvit
Umíte opravdu bezpečně zakotvit? Hodit kotvu tak, abyste se nemuseli celou noc obávat, že kotva přestane držet při prvním poryvu větru? Umíte si vybrat správné místo na kotvu?
Toto vše se bude probírat na přednášce, která se uskuteční ve středu v Ostravě. Vedle kotvení se bude přednáška týkat také přístavních manévrů, které jsou nejčastější příčinou škod na charterových lodích.
Přednáška je koncipována tak, aby odstranila nejčastější chyby při manévrech a kotvení a dala skipperům pevný základ, se kterým si na svých dalších plavbách bohatě vystačí.
jde o poslední přednášku na toto téma před sezónou.
5362
Související články
Kotvení na velkých hloubkách
Kotvení na velkých hloubkách
Na jaké hloubce jste ochotni zakotvit s charterovou jachtou? Myslím bezpečně zakotvit. Ve všech ohledech slova bezpečně. Na standardní charterové jachtě s 50 metry kotevního řetězu.
Kolik je třeba kotevního řetězu
Kolik je třeba kotevního řetězu
Na charterových jachtách v Chorvatsku bývá 50 metrů kotevního řetězu. V Řecku je to často 70 metrů. Čím více řetězu, tím lépe drží kotva. Proč tedy nemít 100 metrů?
Proč kotva drží (nedrží)
Proč kotva drží (nedrží)
Nad kotvištěm se přežene vítr a část jachet se rozjede tak, že se ani nezdá, že byly zakotvené. Přitom zakotvené byly, jen špatně. Pojďme se podívat, co je mimo jiné nezbytné, aby kotva držela.