Chcete otestovat svoji kotvu?
Chcete vědět, jak si vede vaše kotva ve srovnání s ostatními? Připravujeme velký test kotev, jehož výsledky zveřejníme.
V týdnu do 12. do 19. května budou Lodní noviny v Chorvatsku testovat kotvy. Testem projdou jak některé starší modely kotev, tak i nejmodernější kotvy dneška. Cílem testu bude získání relevantních informací o spolehlivosti kotev, které jsou na trhu.
Pokud máte některou z níže uvedených kotev a chcete-li vědět, jestli si ve srovnání s ostatními kotvami vede dobře, můžete nám ji zapůjčit na testování. Ideální velikost kotvy pro účely našeho testování je mezi 9 a 15 kg.
Máme ještě zájem o tyto kotvy k testování
Rocna
Rocna Vulcan
Danforth
Britany
CQR
Bruce
Pokud nám chcete svoji kotvu nabídnout na test, pošlete nám svoji nabídku na email info@lodninoviny.cz.
4910
Související články
Kotvení na velkých hloubkách
Kotvení na velkých hloubkách
Na jaké hloubce jste ochotni zakotvit s charterovou jachtou? Myslím bezpečně zakotvit. Ve všech ohledech slova bezpečně. Na standardní charterové jachtě s 50 metry kotevního řetězu.
Kolik je třeba kotevního řetězu
Kolik je třeba kotevního řetězu
Na charterových jachtách v Chorvatsku bývá 50 metrů kotevního řetězu. V Řecku je to často 70 metrů. Čím více řetězu, tím lépe drží kotva. Proč tedy nemít 100 metrů?
Proč kotva drží (nedrží)
Proč kotva drží (nedrží)
Nad kotvištěm se přežene vítr a část jachet se rozjede tak, že se ani nezdá, že byly zakotvené. Přitom zakotvené byly, jen špatně. Pojďme se podívat, co je mimo jiné nezbytné, aby kotva držela.