Athény, Rhodos, Athény. S Jirkou Pacákem
S Jirkou Pacákem jsme připravili na květen krásnou plavbu napříč Egejským mořem. Respektive plavby dvě. Nejprve týden z Athén napříč Egejským mořem na Rhodos a druhý týden z Rhodu zase zpět do Athén.
Během týdenní plavby uplujete nejméně 300 mil. V cestě budou stát ostrovy Syros, Mykonos, Delos, Amorgos, Astypalea, Nisyros, Tilos, Symi, Anafi, Thera, Ios, Sikinos, Kimolos, Milos, či Hydra. Na mnohých z nich se při své plavbě zastavíte. Během plavby bude posádka rozdělena do tří dvojčlenných hlídek, které se budou při vedení lodě střídat. Procvičíte denní i noční plavbu, trim plachet, plánování plavby, najedete si potřebné míle, navštívíte zajímavé (turisty opomíjené) ostrovy, ochutnáte místní speciality, zažijete jedinečnou atmosféru taveren, poznáte nové jachtařské lokality. Naučíte se samostatně fungovat. Školení dostanete od jednoho z našich nejzkušenějších instruktorů. To vše během nádherné plavby po rozkvetlých ostrovech Egejského moře.
Více najdete zde.
2186
Související články
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Meltemi umí nepříjemně překvapit
Silný letní vítr v Egeji dokáže nováčky v oblasti zaskočit. Překvapeni pak jsou především tam, kde se cítí bezpečně, tedy v krytých přístavech a zátokách.
Co je meltemi a proč být ostražitý
Co je meltemi a proč být ostražitý
Pohodová letní plavba se změní na drama, když vítr zesílí nad 40 uzlů a zvednou se krátké a vysoké vlny. Obloha je jasná, tlak vysoko, ale vítr skučí v lanoví. Hladinu Egejského moře bičuje meltemi.
Jedovatí čtverzubci se šíří v Řecku i na Jadran
Jedovatí čtverzubci se šíří v Řecku i na Jadran
Jedovaté ryby z čeledi čtverzubcovitých byly po Turecku a Řecku zaznamenány už také v Chorvatsku. I když panovalo přesvědčení, že zimní teplota vody je na ně příliš nízká. Šíří se přes Rudé moře.