Search
× Search
Zopakujte si před plavbou přístavní manévry
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Kam jet

Zopakujte si před plavbou přístavní manévry

Vypsali jsme nové termíny přístavních manévrů v Praze na červenec. Chystáte-li se na moře, je to vynikající příležitost zopakovat si přístavní manévry a dostat loď "do ruky". Pro nováčky za kormidlem jde o možnost naučit se mnohem více než jen základy. 

Naučíte se spolehlivě couvat, ovládat jachtu při změně chodu motoru na zpátečku, Zastavit u mola v bočním větru, naučíte se zajíždět bokem a to jak na přední chod, tak i na zpátečku. Naučíte se bezpečně připlout a odplout bokem sólo, odplout přes přední spring, zadní spring, sprong... Naučíte se vše, co budete na moři potřebovat. A hlavně získáte jistotu v přístavech a to se počítá.

Kurz probíhá v Praze na Císařské louce, respektive ve Smíchovském přístavu. Na lodi jsou maximálně 4 účastníci a školitel.  A pokud vás je více, můžete nás kontaktovat mailem a my se pokusíme termín kurzu přizpůsobit dle vašich možností. 

Získáte po roce na souši ztracenou jistotu a naučíme vás, co jste neuměli. Tyto kurzy pořádáme již čtvrtým rokem a máme za sebou desítky tisíc úspěšných vzletů a přistání. 

Během jediného dne zajede naše školící loď k molu nejméně stokrát. Vyzkoušíte si různé druhy přistávání. Opravíte si nezdařené pokusy a uvidíte chyby ostatních účastníků kurzu. I to vás posune dále. Navíc dostanete mnohé dobré rady...

A pokud byste chtěli se naučit ještě více a dostat vše do krve, pak máme pro vás na podzim třídenní kurzy přístavních manévrů v Chorvatsku. Tři dny zajíždění do přístavu! To je více, než najedete za 10 let své praxe. Znovu jen 4 žáci na palubě. 

4244
Na horu