Search
× Search
Zločin roku na ostrově Vis
Daniel Vodička
/ Kategorie: Zajímavosti

Zločin roku na ostrově Vis

Včera v noci došlo na ostrově Vis ke strašnému zločinu, který by mohl tvrdě dopadnout i na nadcházející turistickou sezónu. Na ostrov zamířily špičky chorvatské kriminalistiky, technika, laboratoře…

Zvolna se po zimě probírající ostrov Vis ráno vzbudil zločin, jakému nebylo v historii ostrova rovno. Místní policejní náčelník zavrávoral a taktak se opřel o nedalekou palmu. Když se vzpamatoval, zavolal kolegovi na stanici: „Stalo se něco strašného!“ Ten vytočil župní velitelství ve Splitu a Split bez meškání přehodil zločin roku na centrálu v Záhřebu.

Po konzultaci policejního prezidenta s ministerstvem zločinu následoval telefonát na letiště Zagreb – Lučko a do vzduchu šly dvě policejní helikoptéry. Jedna odlétla na adresu Ilica 335, kde je policejní velitelství, druhá zamířila k Ciglanska 20 nedaleko restaurace Makedonski Merak, kde zrovna pobýval vrchní policejní rada.

Oba vrtulníky s vyšetřovacím týmem se potkaly u Karlovace a spěchaly přes Šibenik na místo zločinu.

Policejní letka na ostrově přistála na bývalém partizánském letišti ze druhé války, kde na ně čekala policejní vozidla a starostův pick up.

Na místě zločinu se ujistili, že nikdo na nic nesahal a rozestřeli si nádobíčko. Otisky prstů, genetické stopy, pes Bojan a maximální nasazení. No prostě komedie, kterou na Visu ještě nikdo nezažil. Policejní komando a vyšetřovací mašinérie.

Hodiny vyšetřování letí a s každou minutou se vytrácí šance na zajištění pachatele. Nakonec se jako nejužitečnější ukázala lokální znalost.Žádné otisky, žádná genetika. 

Strážmistr Goran Popović když viděl rozbité sklo na dveřích benzínové pumpy a chybějící lahve s rakijí, zamířil do ulice Bana Jelačića 28 a tam si vyzvedl dvojici nenechavců Ljubo H a Srečko P. Druhý jmenovaný v den zločinu slavil narozeniny. Když došly zásoby alkoholu, musela dvojice vyhledat jiný zdroj posilovače nálady. Když rozbíjeli cihlou okno místní benzínové pumpy, ještě netušili, že se zapíšou zlatým písmem do kriminalistické kroniky ostrova Vis.

Chorvatská společnost INA slibuje, že se jí podaří vzniklé trhliny v sortimentu do letní sezóny zacelit, ale sama přiznává, že klacky pod nohy jí bude házet po přístavech a lodích se šířící Covid 19.

5383
Na horu