Search
× Search
Zajímavé knihy, které nabízíme
Daniel Vodička
/ Kategorie: Technika plavby, Knihy

Zajímavé knihy, které nabízíme

Na Lodních novinách nabízíme pečlivě vybraný sortiment knih. Jedná se o knihy, které známe a můžeme je doporučit. Nyní jsme náš skromný e-shop doplnili o další dvě kvalitní publikace.

Jaké knihy nabízíme

888 přístavů a zátok

Nejnovější 12. aktualizované vydání jachtařského průvodce po východním pobřeží Jadranu. Oblíbený pilot, který je doplněný o nejnovější informace. Kniha, která vám na vaší plavbě pomůže v přístavech a zátokách.

Počasí na moři

Novinka na Lodních novinách. Chcete-li porozumět počasí, meteorologii a jeho předpovědi, je to nejlepší kniha, která u nás vyšla. Výborná publikace. Každý, kdo to myslí s jachtingem vážně, by ji měl znát. Autorem je britský meteorolog David Houghton.

S větrem o závod

Také na této knize se podílel britský meteorolog David Houghton (originální název Wind Strategy). Navazuje na předchozí publikaci a doplňuje ji o lokální vlivy. Se znalostmi z této knihy porozumíte změnám směru větru u pobřeží a ostrovů, pochopíte, proč je místy vítr silnější a jinde slabší, dovedete odhadnout, jestli se zvedne bríza či nikoli, co se děje s větrem pod mraky, jaký vliv má teplota moře, jak se bude vítr chovat během dne, jak změní chování za překážkou atd. Je to kniha plná zajímavých informací pro všechny, kteří chtějí závodit, i když nejen pro ně.

Přístavní manévry

Tato kniha je už podruhé vyprodaná a připravujeme další upravené vydání.

Anglicko-český ilustrovaný výkladový slovník

Na skladě máme několik posledních kusů

Trimování plachet

Klasika pro všechny jachtaře, kteří vytahují plachty. Pomůže vám se správným trimem. Budete rychlejší a plavbu si více užijete a bude bezpečnější.

VHF – Kompletní průvodce pro jachtaře

Chcete-li umět ovládat moderní vysílačky VHF, které již najdete na všech charterových lodích, je tu kniha od Kateřiny Staňkové. Je to kniha, která vám může zachránit život.

COLREG – Komentovaná pravidla

COLREG jsou dopravní předpisy na moři. A dopravní předpisy je třeba znát. Protože samotná pravidla jsou někdy hůře pochopitelná, jsou v této knize doplněny komentáři, které je jednoduše vysvětlují. Je to kniha, kterou by měl mít s sebou každý.

 

4203
Na horu