Video z paluby Imerys
Šestý den na moři a 350 mil během 24 hodin! To je Imerys, na jejíž palubě je spolu s Philem Sharpem a Adrienem Hardym i náš Milan Koláček. Chlapci si vedou skvěle a za poslední den se propracovali ze čtvrtého na druhé místo. Ztrátu na prvního se podařilo stáhnout z 15 mil na méně než polovinu.
První je tedy nyní Tales II a krok s ní drží Imerys. Třetí je Generali ztrácející 16 mil, čtvrtá Black Peper (19 mil) a pátá Solidaires en Peloton (21 míle).
Phil Sharp označuje včerejší let po vlnách za jeden z nejvíce nejvíce vzrušujících zážitků, jaký si můžete přát.
Celá ta paráda má jedno negativum. Voda má 7°C.
2144
Související články
Milan Koláček, proč Class40?
Milan Koláček, proč Class40?
Offshore jachtař Milan Koláček startuje letos v třídě Class40. Vrcholem bude na podzim závod přes Atlantik známý jako Transat Jacqus Vabre. Co je Class40 a jaká je jachta, na které bude závodit?
Milan Koláček ve třídě Class40
Milan Koláček ve třídě Class40
Je to potvrzené! Milan Koláček bude letos startovat ve třídě Class40. Před sebou má celou řadu závodů, sólových i doublehanded. Závodit bude na jachtě Yelcho, design Lombard Lift V2. Vrcholem bude transatlantický závod Transat Café L´OR (dříve Transat Jacques Vabre).
Jen další krásná studie, nebo to máme brát vážně?
Jen další krásná studie, nebo to máme brát vážně?
Metis 45. Plně foilující pětačtyřicítka, která by měla mít rychlostní potenciál jachet IMOCA a byla by vyráběná sériově. Je to jen další hezký obrázek, který má k realizaci tak daleko, jako Rusko k demokracii, nebo je možné, že se tato mašina brzy objeví na vodě?